Láthatta-e Sissi vagy Churchill élőben az Eiffel-tornyot?

GettyImages-3062107

Ki volt az uralkodó Magyarországon Amerika felfedezésekor? És az amerikai Függetlenségi nyilatkozat elfogadásakor? Vajon Wolfgang Amadeus Mozart lábai koptathatták volna az indiai Agrában található Tádzs Mahal padlóját? És Kodály Zoltán játszhatott-e volna a Walt-féle kaliforniai Disneyland varázslatos játékmasináin?

Mi már úgy születtünk, hogy tudjuk, a kínai nagy fal állítólag látszik az űrből, az Eiffel-tornyot ideiglenes építménynek szánták az 1889-es világkiállításra, a Parlament kupolája pedig 96 méter magas, emléket állítva a 896-os honfoglalásnak. 

Tulajdonképpen, azt is tudhatnánk, hogy William Shakespeare és Miguel de Cervantes egyazon évben szenderült jobblétre, űrt hagyva az egyetemes világirodalomban, de 

vajon előtte még láthatták-e teljesen készen a kínai nagy falat, az Eiffel-tornyot, vagy Parlamentünk kupoláját?

Tedd próbára tudásod!

Minden kérdés megválaszolására 40 másodperc áll rendelkezésedre. Jelöld meg a helyes választ, vagy várd ki az idő végét, vagy kattints a "Következő kérdés" gombra. A linkre kattintva elindul a játék.

Sajnos nem sikerült :(
Kérjük próbáld meg újra.

Indulhat a kvíz!

Az értékeléshez görgess tovább!

Értékelés:

0–3 találat: Upsz! Ennek az eredménynek nem állítunk emlékművet, sőt, már annak is örülünk, hogy sem Mozart, sem Cervantes nem érhette meg.

4–6 találat: Nem is rossz eredmény, még egy pár föld körüli utazás, vagy internetes szörfözés, és a többi is menni fog. Hajrá!

7–10 találat: Az Eiffel-tornyot nehezebb volt megtervezni, de ez is briliáns teljesítmény, amelyhez szívből gratulálunk!

Megjelent az új Dívány-könyv!

A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek