Kezdjük röviden azzal, hogy mi is ez a magyar festészet napja. A kezdetben egynapos rendezvény az elmúlt húsz év során mintegy másfél hónapos rendezvénysorozattá nőtte ki magát. Idén több mint 100 kiállítás várja az érdeklődőket országszerte és a határon túl a 20. alkalommal megvalósuló Magyar Festészet Napja programsorozat alkalmával november közepéig; az idei év fő kiállítása az Élő Magyar Festészet című tárlat lesz Szolnokon.
A festőnő, akinek a művei már Kínában várják a megnyitót
Kucsora Márta 20 képe már a Magyar Nemzeti Bank tulajdonában van. A képeket közel 60 millió forintért vette meg a jegybank májusban. De talán nem ez lesz pályájának a csúcsa, hiszen munkáit több hazai és európai kiállítás után az óceán túlpartján is kezdik felfedezni. 2021 őszén jelent meg az első monográfiája, márciusban önálló kiállítása nyílt a New York-i mainstream galéria, a Postmasters termeiben, jövőre pedig egy kínai magánmúzeum kortárs tereiben nyílik önálló tárlata.
A festőművész alkotásai impozáns méretűek és különleges technikával készülnek.
„A méret önmagában is egy kihívás, komoly fizikai kihívás is. Mivel a földre fektetett, adott esetben 3×5 méteres vásznat mozgatom, emelem, a festéket mozgásban tartom, súlya időnként akár a 70-80 kilogrammot is meghaladja.”
Sajátos technikát alkalmaz, a klasszikus anyaghasználaton túl a 20. század közepén előretörő újításokkal dolgozik, a festékanyagot csurgatással, csöpögtetéssel vagy fröcsköléssel viszi fel a vászonra. Ennek az absztrakt expresszionizmus irányzatnak a jeles képviselője Jackson Pollock.
Kucsora Mártának 2007 óta itthon és nemzetközi szinten is több kiállítása nyílt: a budapesti Műcsarnokban és a szintén budapesti Makláry Kálmán Fine Artsban, a New York-i Postmasters Galleryben és a londoni The Concept Space-ben.
Művei többek között a Magyar Nemzeti Bank, a nanjingi Deji Art Museum (Kína), a 21C Museum (Louisville, Kentucky) és a Sammlung Lupa gyűjteményében találhatók.
A közelmúltban Svájcban láthatja a közönség képeit a Patricia Low Contemporary galériában, Gstaadban. Ami pedig az elkövetkezendő bemutatókat illeti, a kínai West Bund Art Fairen mutat be a Cobra Gallery Shanghaiban novemberben, és februárban nyílik kiállítása a Postmasters Roma, Rómában, áprilisban pedig Hamburgban a Galerie Melbye-Konan galériában. Idehaza legközelebb mi is áprilisban láthatjuk Egerben a Kepes Intézetben, ott mutatják majd be a magyar festő alkotásait.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés