A brazil kutatócsapat 665 gazdit – akiknek kedvencei 57 különböző kutyafajtába tartoztak – vont be a projektbe, a résztvevőknek három kérdőívet kellett kitölteniük, melyekben részletesen beszámoltak kutyájuk viselkedéséről és természetéről. Az eredmények számos érdekességre világítottak rá: mint kiderült, minél nagyobb egy kutya testtömege, annál hajlamosabb az erőszakos viselkedésre. Minden egyes pluszkilogramm három százalékkal növelte az agresszió előfordulásának esélyét – ismertette a Daily Mail.
Emellett az is kiderült, hogy a rövid orrú és lapos arcú kutyák – például a mopsz, a si-cu és a buldog – lényegesen gyakrabban mutatnak agressziót, mint hosszú orrú társaik, a kan kutyák pedig 40 százalékkal hajlamosabbak a problémás viselkedésre, mint a szukák. A férfi gazdik 73 százalékkal gyakrabban tapasztalták, hogy kutyájuk agresszívan viselkedik velük, továbbá azok a kutyák, akiket tulajdonosuk napi rendszerességgel megsétáltat, kevésbé erőszakos természetűek. A fiatalabb kutyák szintén ritkábban veszítik el hidegvérüket, mint az idősebb állatok.
Összességében a legbalhésabb természetű kutyáknak a törpeuszkár, a törpeschnautzer és a hosszú szőrű skót juhász számítanak – utóbbi ugyan nem kis termetű, viszont bizonyítottan félős természet –, a legbékésebb fajták dobogós helyein pedig – nem meglepő módon – a golden retriever, a labrador retriever és a lapp pásztorkutya végeztek.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés