Az eseményre persze mindenképpen sokat kell várni, mivel csak 2032 decemberében ér a Föld és a Hold közelébe az üstökös. Az IFL Science cikke szerint jelenleg 3,8 százalék esélye van annak, hogy a Holddal való ütközés bekövetkezzen.
A James Webb űrteleszkóp infravörös felvételeinek segítségével sikerült az üstökös méretét pontosabban meghatározni, és ugyanezek a képek segítették a tudósokat abban is, hogy pályáját elemezni tudják.

A Föld helyett a Hold lehet a becsapódás helyszíne
A 4 közel négy százalékos esély a Holddal való ütközésre természetesen nem nevezhető nagynak, de a csillagok szerelmesei és a tudomány emberei ebben az ütközésben titkon reménykedhetnek.
Ha bekövetkezik, az egy új holdkrátert hozhat létre és akár a Földről is látható módon történhet meg.
Ahhoz, hogy a potenciális ütközést láthassuk, az amerikai kontinensek valamelyikén vagy Ázsiában, esetleg a Csendes-óceánon kell majd tartózkodni. Amennyiben sikerül szeizmométereket elhelyezni a Holdon a becsapódás előtt, az további tudományos adatok gyűjtését segíthetné.

Az Eiffel-toronynál is nagyobb üstökös kapcsán felmerült, hogy akár a Földbe is becsapódhat.
Tovább olvasom
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés