Magyar egyetemen jelentkezhetsz űrszakembernek

egyetem-szakember-nyito
Olvasási idő kb. 3 perc

Augusztus 12-ig még várják a jelentkezőket a Debreceni Egyetem űrszakemberképzésére.

Újra elindul szeptemberben az űrszakemberképzés a Debreceni Egyetemen; most angol nyelven oktatják majd azokat a leendő hallgatókat, akik az új tanévben űrorvostanról, az űrtelemedicináról és az űrélelmezésről is tanulhatnak az UniSpace program részeként. A posztgraduális szakirányú továbbképzésre augusztus 12-ig lehet jelentkezni – tájékoztatta a Debreceni Egyetem az MTI-t.

Magyar egyetemen képzik a jövő űrszakembereit

Először 2022 szeptemberében indult, 17 magyar egyetem konzorciumában négy önálló, ugyanakkor összehangolt űrtudományi szakirányú kurzus. Ezek között a Debreceni Egyetem koordinálásával valósult meg a három féléves Innovatív táplálkozási és űregészség-tudományi szakemberképzés. Az első évfolyam végzős hallgatói tavasszal vették át okleveleiket – közölte az egyetem.

Az Debreceni Egyetem nem először indít űrszakemberképzést, ezúttal azonban angol nyelven folyik majd az oktatás
Az Debreceni Egyetem nem először indít űrszakemberképzést, ezúttal azonban angol nyelven folyik majd az oktatásgorodenkoff / Getty Images Hungary

Az intézmény arról is beszámolt, hogy most angol nyelven indul a program, Space Specialist in Life Sciences címen. Csernoch László szakfelelős, a Debreceni Egyetem tudományos rektorhelyettese a közleményben ismertette:

A hallgatók egyebek között az űrhajóst az űrben érő egészségügyi kockázatokról, az extrém és szokatlan terek környezetpszichológiájáról, az űreszközben vagy az űrbázison előállítható élelmiszerekről és űrgyógyszerészetről is tanulhatnak.

Ugyanakkor a Space Specialist in Life Sciences posztgraduális szakirányú továbbképzésre azok jelentkezhetnek, akik agrár-, orvos- és egészségtudományi vagy természettudományi mesterképzésben szereztek diplomát és szakterületükön legalább kétéves szakmai tapasztalattal rendelkeznek – hívja fel a figyelmet közleményében az egyetem. A professzor véleménye szerint:

A képzésben résztvevők olyan tudást szerezhetnek, amely nemcsak az űrben, hanem a Földön is hasznosítható, a lakosság jelenlegi problémáinak megoldásában is segítséget jelenthet.

Példaként kiemelte, égető probléma, hogy egyre kisebb a Földön a növények termesztésére alkalmas terület, ezért olyan új termesztési technikák kidolgozására van szükség, amelyekkel megoldható, hogy kis helyen, kevés vízzel sok élelmiszert állítsanak elő. A jelentkezőkkel augusztus 28-án tartják a felvételi elbeszélgetést, az űrszakemberképzés pedig szeptember 20-án kezdődik.

Megjelent az új Dívány-könyv!

A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek