A hatóság és a helyiek egyre elkötelezettebbek a Balaton megtisztításában. A HírBalaton szerint a Badacsony előtti védett nádasokban több olyan jól felszerelt építményt számol fel a vízügy, ahol évek óta folyhat illegális vendéglátás, illetve horgásztatás. Ezeket az építményeket még a drónok elől jól eldugták, árammal, mozgásérzékelőkkel szerelték fel, illetve gázpalackok és akkumulátorok biztosították a komfortot.
Illegális építményeket zárat be a hatóság a Balatonon
Az ilyen horgásztanyáknak hivatalosan nincs tulajdonosa, a vízügy jogszerűen jár el, ha azonnali bontási felszólítást hagy a víziállásokon vagy bejárókon. A tapasztalatok szerint az ilyen kifüggesztett felszólítások után gyorsan kimentik az értékeiket a felépítmények gazdái.
Sok éve küzdenek az illegális építményekkel a Balatonon,köztük illegális feltöltések, stégbejárók és horgásztanyák.
A Balatonon tilos a közterületről vízbe vezető stégekre kaput, kerítést tenni, mégsem tartatták be ezt a jogszabályt hosszú éveken át. Az ilyen bejáróstégek lezárása főként a déli parton vált divattá. Az amúgy engedéllyel rendelkező stégek tulajdonosai sokan maguktól távolították el stégkapuikat az elmúlt hónapokban, a felszólítás után. Ahol ezt nem tették meg, ott a hatóság tette meg, a munkálatok összegét pedig áthárította. Beszámolók szerint az eltávolított stégkapuk helyett köteleket, láncokat raknak keresztbe, illetve feliratokkal tudatják, hogy a stég magánterület, idegeneknek tilos a bejárás.
Valójában a Balaton medre köztulajdon, ezért a közterületről vízbe vezető stéget nem szabad lezárni. A bérleti díjat fizető stégtulajdonos elsőbbséget élvez a használatakor, de egyéb időszakban bárki rámehet ezekre, akkor is, ha kötéllel vagy lánccal lezárták.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés