A Fashionisa gyűjtötte össze a 2014-es tavasz-nyár 10 legtöbbet másolt kollekcióját: kicsit továbbgondoltuk posztjukat, majd összeszedtük az itthon is kapható márkák hasonló kínálatát. Ha a Céline kollekciója volt a kedvence, de nem milliárdos, a Zarába induljon, ha Alexander Wang vagy a Chanel tetszett önnek a legjobban, rendelje meg neten ruháik kistestvéreit! Hajtás után mutatjuk, mit hol kap meg!
1. A legnépszerűbb: Céline és az absztrakt minták
A márka tervezője, Phoebe Philo tavaszi-nyári kollekciójához a művészetből merített ihletet: ruháin felfedezhetőek Yves Klein munkásságának jellemzői, a német expresszionizmus vonásai, a street art és graffiti stílusjegyei, illetve az orosz születésű francia festőnő, Sonia Delaunay hatása – írja az Another Mag.
Utóbbi Philo a selyemfelsőkre festett félköríves színes vagy fekete ecsetvonásokat vette át, a street art-ból pedig a graffitiszerű festést leste el.
Philotól a Zara, a Nasty Gal, és a H&M is inspirálódott – persze lehet, hogy az ő tervezőiket is az expresszionisták ihlették meg.
Nekünk is ez a kollekció a kedvencünk az alább felsoroltak közül, igazából örülünk a megfizethető verzióknak.
2. Christophe Kane
Kane botanikus ihletésű, biológiaórára való virág- és bibemintás pulóvereit, szoknyáit a Fashionista jövendölése szerint sokan fogják koppintani. A pulcsira nyomott bioszpuska tényleg menő ötlet, de egyelőre csak a Pixie Market próbálkozik a minta utcai divattá tételével.
Sokkal egyszerűbben átvehető elem viszont a pasztellszínű tréningre írt cuki felirat, mint Flower vagy Petal. Ez annyira adja magát, hogy nem is gondoljuk, hogy a Bershka vagy a Mango pont Kane-től inspirálódott volna, hisz a feliratos pulóverek szezonok óta divatban vannak: ha szeretne kicsit menőzni, vegyen egy pulcsit valamelyik fast fashion boltban, és mondja azt, hogy Cristophe Kane munkája: jó eséllyel barátainak fogalma sem lesz róla ki az, de biztos elismerően bólogatnak majd.
3. Alexander Wang
A tervező tavaszi-nyári ruháira a 90-es évek hatottak, ezen belül is a perverz explicitás és a naiv ártatlanság ellentétpárja jelenik meg markánsan ruháin: erre a kettősségre a legjobb példa a "Prental advisory: explicit content!" feliratú, helyenként áttetsző, ám mégis a lényeget takaró, angyali fehér pulóvere, melyen a cenzorálás keménységéből vicc lesz – írja az Annexe magazin.
A feliratot az Asos koppintotta gátlástalanul, de miért is ne tette volna, évtizedeken át ez a szöveg nézett ránk kedvenc CD-ink borítójáról. Az áttetsző panelek használatát viszont többen átvették, ahogy a téglalap alapba írt fekete-fehér szövegszerkesztést is.
4. Rag & Bone
A márka mélyen dekoltált V-nyakú felsőjét a hazai boltokban még nem láttuk, de a Nasty Gal-nál érdemes körülnézni, ha dizájnerpulcsi helyett megfizethető villantós mellényre vagy pulcsira vágyunk.
5. Chanel
A színes Chanel kollekció szivárványos mintája hatalmas sikernek ígérkezett: Tomcsányi Dóri még Karl Lagerfeldnél is gyorsabb volt, ő a 2013-14-es őszi-téli kollekciójának ruháira tette a színes ecsetvonásokat, míg a Chanel az idei nyári kollekció alapmotívumát látta benne – mintha Lagerfeld Tomcsányi saját festésű anyagaiból inspirálódott volna. Ezek után kicsit meglepő, hogy egyelőre csak a Pixie Market látott fantáziát a tarka ecsetvonásokban, és a Zaránál találtunk még valami ilyesmire emlékeztetőt.
6. Marc Jacobs
A tervező bordó-fekete-fehér színben játszó maxiruháját láthattuk a terhes Drew Barrymore-on, rajta szörnyen állt: a Zara ugyanilyen színekben játszó minije valószínűleg több nőn mutat remekül, mint az eredeti, ráadásul megfizethető ára van.
7. Tom Ford
Ford szexszel ad el mindent, ennek megfelelően női ruhái is inkább szexisek, mint elegánsak vagy ötletesek. Alábbi zebracsíkos miniruhájának rövidebb és pinkebb derivációját Jessie J-n láthattuk, na ő úgy nézett ki benne, mint egy prosti. A Zara a kihívóan csillogó miniruhából egy hordható nyári ruhát csinált, ez esetben is kicsit jobban tetszik nekünk a fast fashion verzió, mint az inspirációs forrás.