Saját otthonukban fosztják ki az idős embereket a trükkös tolvajok: ez a módszerük

GettyImages-1177867708
Olvasási idő kb. 3 perc

Két trükkös tolvaj is rendőrkézre került Budapesten, miután vízóra-leolvasónak kiadva magukat, idős embereket vertek át és fosztottak ki. Az elfogásukról videó is készült.

A két férfi több idős embert is megkárosított a saját lakásában: volt, akit az utcáról kísértek haza, de volt olyan is, akihez becsöngettek.

Vízóra-leolvasónak adták ki magukat a trükkös tolvajok

rendőrség közleménye szerint a két férfi május 11-én egy 86 éves nőt szólított le az utcán és kísért haza a 13. kerületi otthonába, majd magukat vízóra-leolvasónak kiadva bejutottak az idős asszony lakásába, és onnan pénzt, táskát és egy bronzérmét is elvittek. Ám ugyanez a két férfi lehetett az is, aki egy korábbi, egy hónappal ezelőtti bűncselekmény során szintén magát vízóra-leolvasónak kiadva, a munkadíjra hivatkozva kért és vett el pénzt egy másik idős embertől. A bűnözők egy harmadik esetben egy angyalföldi lakástulajdonostól csaltak ki nagyobb összeget, akkor vízóracserére hivatkozva 70 ezer forint előleget kértek, miközben több mint 1 millió 800 ezer forintot loptak el tőle.

A tolvajokat május 11-én a 6. kerületben fogták el, autójukban megtalálták a 86 éves hölgytől aznap ellopott tárgyakat is.

A 43 éves K. Krisztián és a 41 éves K. Márió részleges beismerő vallomást tett.

Így ellenőrizd, hogy csaló-e a leolvasó

Nem árt figyelmeztetni idősebb rokonaid sem az alábbiakra, melyekkel nagy valószínűséggel a fentihez hasonló helyzetek is elkerülhetőek.  

  • Idegent soha ne engedj be a lakásodba. Ha ez mégis elkerülhetetlen, akkor ne hagyd egyedül.
  • Előfordul, hogy hivatalos személynek vagy egy szolgáltató munkatársának, például postásnak, újságosnak, szerelőnek, díjbeszedőnek, mérőóra-leolvasónak vagy rendőrnek adják ki magukat a csalók, esetleg bajba jutott személyként kérnek segítséget. A szolgáltatók alkalmazottjai azonban mindig rendelkeznek érvényes – fényképes – igazolvánnyal, amellyel igazolhatják magukat és azt, hogy munkájukat jogszerűen végzik. Önmagában az egyenruha nem biztosíték arra, hogy valóban tisztességes szándékkal csengetnek, főleg előzetes értesítés nélkül. 
  • Ha bizonytalan vagy, hívd fel az érintett szolgáltatót és érdeklődj arról, hogy valóban az alkalmazásában áll-e az ajtód előtt várakozó illető. 

Amennyiben mégis bűncselekmény áldozatává válnál, azonnal hívd a rendőrséget az ingyenesen hívható 107 vagy 112 segélyhívó számon.

Házasságot ígért, kisemmizte az idős magyar nőt egy csalóHázasságot ígért, kisemmizte az idős magyar nőt egy csaló

Több mint egymillió forintja bánta. A trükkös csalás részleteit itt olvashatod.

Tovább olvasom

Megjelent az új Dívány-könyv!

Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek