Az internetes bűnözők körében terjedő új módszer során az emberek hangját használják fel a mesterséges intelligencia segítségével.
Egy új csaláshoz alkalmazzák azt az emberi hangot reprodukáló technológiát, amelyet eredetileg hangoskönyvek készítésére és olyan emberek megsegítésére használtak, akik egészségügyi okokból elvesztették a hangjukat. A trükk során a bűnözők hitelesnek tűnő hangfelvételeket készítenek: először rögzítik a kiszemeltjük hangmintáját, majd azt a mesterséges intelligencia segítségével lemásolják, és különféle átverésekhez használják fel.
A további módszereik nem túl kíméletesek: volt, hogy valakit egy vállalat vezérigazgatójának a hangjával bírtak rá arra, hogy több mint 87 millió forintnak megfelelő összeget utaljon egy számlára,
de a bűnözők hálójába akadtak már olyan családok is, akiknek a gyermeke kért kétségbeesett segítséget.
Dane Sherrets kiberbiztonsági szakértő szerint az 1990-es években megjelenő technológiát eddig csak az AI működését alaposan ismerő szakemberek ismerték, ám ma már kevesebb mint öt perc alatt, néhány ingyenes és nyílt forráskódú eszközzel bárki készíthet akár ilyen, az eredetivel egyező hangot is.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés