Akár a gyerek hasznára is válhat az okostelefon, ha azt tanulásra is használja. Az Android készülékekre letölthető applikációk jó szolgálatot tehetnek az idegen nyelv, a helyesírás, a biológia, a történelem, az egészséges életmód elsajátításában, de még a helyes időbeosztás kialakításában is praktikus lehetnek.
Egy kis mozgás csak jót tehet
Érdemes minél korábban megszerettetni a gyerekekkel a sportot, hogy minél előbb szimpatikus legyen nekik a fitt életmód. A sem árt, ha időben megtanulják: a mobil nincs szoros szimbiózisban a kanapéval, hiszen egy kütyüvel akár mozogni, sportolni is lehet.
Ma már számos kreatív, animációkkal, zenével és játékos ötletekkel ötvözött app létezik, melyek a testmozgást izgalmasan és szórakoztatóan szerettetik meg a kisebb és a nagyobb gyerekekkel egyaránt. Már elég csak egy jópofa lépésszámláló vagy egy nyújtózkodásra, sétára buzdító app is, a Play Áruházban számos hasznos lehetőség akad, ilyen például a Nike Training Club.
Jó választás a FitOn is, ahol a letöltés után, néhány adat megadásával személyre is szabható az alkalmazás, ráadásul az edzések hosszúságát a saját igényeinkhez állíthatjuk be. Választható például zumba, kardio- vagy erősítő edzés is.
Nem mindegy, mit eszik és mennyit iszik a gyerek
Az egészséges életmód fontos része a mozgás mellett a helyes táplálkozás is. Bőven akadnak olyan appok, melyek játékosan adnak információt az adott ételekről, kiemelve a tápanyagtartalmukat, vagy éppen azt, ha túl sok cukrot vagy sót tartalmaznak. Bizonyos programok még a gyümölcsök és a zöldségek fontosságára is felhívják a figyelmet, ezzel bővítve a gyerekek ismereteit. Remek kezdés lehet például az iEatWell, amivel nyomon lehet követni az étrendet. A helyes táplálkozás az egészség egyik alappillére, és mindezt szórakoztató módon is meg lehet ismerni az okoskészülékekkel.
Az evés mellett az ivás is létfontosságú, és a rengeteg napi tennivaló mellett nemhogy a gyerekek, még a felnőttek is elfelejtenek vizet inni. Az egyszerű időzítőkön és figyelmeztető appokon túl vannak programok, amelyek szórakoztatva és tájékoztatva veszik rá arra a felhasználókat, hogy hidratálják magukat.
Akár virtuális növénykéket locsolgatnak minden elfogyasztott pohárral, akár csak észbe kapnak, hogy inniuk kell egy pohár vizet, kialakíthatják a kellő rutint, hogy ne száradjanak ki. Ilyen informatív alkalmazás például a Plant Nanny.
Játékos és szórakoztató nyelvtanulás
Az iskolai nyelvtanulást számos izgalmas és egyedi alkalmazással lehet kiegészíteni. Már az önmagában hasznos, ha a gyerekek eredeti nyelven, akár idegen nyelvű felirattal néznek filmet vagy mesét, de több szoftver is létezik, ami játékosan és szórakoztatóan okítja őket, mint például a Duolingo vagy a magyar fejlesztésű Xeropan.
Az internet és a világ nyelve az angol, de emellett érdemes más kultúrák megismerésére is időt fordítani. Pontszerzéssel, jópofa jutalmakkal és kreatív képi világgal ez nem is tanulásnak, hanem szimpla szórakozásnak tűnhet.
Mindent a világról
A nyelvek mellett számos ismeretterjesztő program létezik, ami hasznos tudással ruházhatja fel a gyerekeket. Legyen szó matematikáról, a természetről, az állatok világáról, földrajzról, irodalomról vagy zenéről, a változatos appokkal a képernyő előtt töltött idő hasznosan és okítóan telhet, anélkül, hogy frusztrálóvá vagy fárasztóvá válna. Ezt a célt szolgálja a Mozaik3D vagy a Történelmi naptár.
Segíti a koncentrációt
Egyre több bizonyíték utal arra, hogy az interaktív alkalmazások hasznos eszközök lehetnek a korai tanulás és tudományos fejlődés támogatásában. Ám a tudatos okoseszköz-használatot is meg kell tanítani a gyerekeknek. Ehhez nyújt támogatást a koncentráció növelését segítő alkalmazás, a Forest.
A működésének lényege, hogy be tudunk állítani egy időintervallumot, ami alatt elkezd nőni egy fa. Ha bezárjuk az alkalmazást, akkor a fa meghal. Lényegében arra ösztönöz ez az applikáció, hogy ne nyomkodjuk folyamatosan a telefonunkat.
Az okostelefon-függőség köztudottan egy létező jelenség, és rendkívül romboló tud lenni. Nemcsak a figyelmünket szűkíti be, de a szociális készségeinket is könnyedén leépíti, így érdemes odafigyelni arra, hogy mennyit nyomkodja a gyerek és mi magunk is a telefont.
A Forest segít tudatosan csökkenteni a telefonhasználatot. Ez a módszer ráadásul kifejezetten hasznos tanulás vagy irodai munka közben, hiszen ilyenkor a legkönnyebb elcsábulni.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés