Szinte nincs olyan nap, amikor ne adnának témát a csalók, akik egyre újabb módszerekkel próbálnak megkopasztani bennünket. Ezúttal az Economx emailcímére érkezett egy olyan földgázszámla, amely szinte megszólalásig hasonlít az eredetire. Az egyetlen bibi, hogy a megadott számlaszám, ahova egy kattintással teljesíthető a befizetés, nem a szolgáltatóé.
Ha erre a számlára fizetsz, nem csökken a tartozásod
Az MVM számos alkalommal hívta fel ügyfelei figyelmét adathalász támadásokra, azonban a csalók sosem adják fel. Legutóbbi kreálmányuk kimondottan ügyes munka, ránézésre teljesen megfelel az MVM Next által küldött hivatalos számlalevelek külső jegyeinek. Sőt, a csalók voltak olyan pofátlanok, hogy még az adathalászatra figyelmeztető felhívást is a levélben hagyták. Ráadásul a fizetendő összeg sem túlzó, így nem kelt gyanút a fogyasztóban.
Ha a hivatalos postafiókunkba érkezik, talán még minket is átvertek volna, ugyanis mindössze egyetlen, jól eldugott emailcímből lehetett csak kiszűrni azt, hogy ez egy bűncselekmény-kísérlet
– írta az Economx, amelynek az tűnt fel, hogy abba a postaládájukba, ahova ez az elektronikus levél érkezett, nem szokott csekket küldeni egyik magyar energiaszolgáltató sem.
Bár a lap megúszta az átverést, természetesen hivatalos formában is jelentette a történteket. Az MVM tájékoztatása szerint a csalók az utóbbi időben jellemzően nem magyar mailcímekről küldenek online földgázszámla-értesítőket valótlan előzményre (például hibás előző számlára) hivatkozva, amelyen a befizetési információknál az ügyfelet hamis, adathalász oldalra irányítják.
Felhívják az ügyfelek figyelmét, hogy az MVM Next által küldött online számlaértesítők feladója minden esetben az MVM Next online ügyfélszolgálat, a „Befizetem bankkártyával” felirat, azaz a befizetéshez vezető hivatkozás mellett pedig gázszámlánál mindig a https://mvmnext.hu/foldgaz... kezdetű link jelenik meg. Fontos, hogy az MVM Next online ügyfélszolgálati honlapján sosem kérik, hogy adja meg bankkártya adatait, azokat minden esetben a biztonságos banki felületre történt átirányítást követően szükséges csak beírni.
Ha az ügyfél mégis egy másik számlára utal el pénzt, azért a cég nem tud felelősséget vállalni.
Az MVM évek óta törekszik arra, hogy ügyfeleit edukálja, hogy ne legyenek csalás áldozatai, ugyanakkor kárpótolni az ügyfeleket az MVM nem tudja
– figyelmeztetett a cég.
Az adathalászat jellemzően úgy történik, hogy a hackerek megszerzik a felhasználók emailcímeit, amelyekre aztán a csalók tömegesen küldenek leveleket, függetlenül attól, hogy az adott felhasználó ügyfele-e az adott banknak vagy szolgáltatónak. A csalók leggyakoribb trükkjeire már a rendőrség is figyelmeztetett, érdemes tehát fokozottan résen lenni, nehogy a pénzünk bánja a felületes levélolvasást.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés