Nagy változás történt a Magyar Posta konkurensénél

posta csomag változás
Olvasási idő kb. 3 perc

A versenyhivatali engedély megszerzésével és a többi feltétel teljesülésével lezárult a Foxpost felvásárlása. A változás után nemzetközi tulajdonossal folytatja a magyar alapítású startup.

A 2014-ben 62 automatával indult Foxpost egy igazi magyar sikersztori: a vállalat ma már több mint 1200 automatával rendelkezik országszerte, több ezer kereskedelmi partnere van, és 2023-ban közel 10 millió postacsomagot kézbesített. Régóta érlelődött, hogy ezt az eredményt készpénzre váltsák, és most ez is megtörtént: a versenyhivatali engedély megszerzésével és a többi feltétel teljesülésével lezárult a Foxpost felvásárlása, bejegyezték a tulajdonosváltozást. Beszámolója alapján a cég 2022-ben 4,2 milliárd forint bevétellel és 1,28 milliárd forint veszteséggel zárt. 2023-ban már több mint 8 milliárd forint forgalmat ért el, ebből csaknem 2,3 milliárd forint exportértékesítésből származott, a nyeresége pedig megközelítette a 300 millió forintot – emlékeztetett a Haszon

Változás a postai szolgáltató tulajdonosi körében

A Foxpost sikerét a hazai magánbefektetői piac két meghatározó szereplője segítette tőkével és menedzsmenttapasztalatokkal. A Wallis Csoport és a Trueway (korábbi nevén Finext) támogatásával érte el, hogy az utóbbi években a hazai csomagautomata-piac megkerülhetetlen szereplőjévé és részben a Magyar Posta konkurensévé vált. A mostani változás lényege, hogy a magyar tulajdonosok vállalkozásukat egy nemzetközi cégnek adták el azzal a nem titkolt szándékkal, hogy növekedési terveiket a külföldi tulajdonosi háttér is támogatni fogja. 

Változás történt a postacsomagokat továbbító Foxpost tulajdonosi körében
Változás történt a postacsomagokat továbbító Foxpost tulajdonosi körébenImag3S / Getty Images Hungary

A társaság új tulajdonosa a CVC Capital Partners és az EMMA Capital Group nemzetközi befektetői konzorciuma, amely a térség más országaiban is működtet hasonló szolgáltatást. A Csehországban és Szlovákiában piacvezető és Magyarországon is jelen lévő Packeta Csoport is a konzorcium tulajdonában van.

A további fejlődésre azért van szükség, hogy a felhasználók száma a korábbinál is gyorsabban növekedjen.

– emelték ki az eladás kapcsán.

A CVC globális tőke- és befektetési alapkezelő, amely Európában, Ázsiában és az Egyesült Államokban működik, és 177 milliárd eurónyi befektetést kezel. 125 vállalatban rendelkezik részesedéssel, amelyek éves forgalma összesen nagyjából 100 milliárd euró, és több mint 550 ezer embert foglalkoztatnak. 

Megjelent az új Dívány-könyv!

Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Ezt olvastad már?

Érdekességek