Magyarországra egyhetes késéssel érkezett meg, viszont annál gyorsabban tartolt egy, a Twitterre véletlenül kitett, viszont pillanatokon belül virálissá vált poszt. Amerikában még Joe Biden is beszállt a buliba, példáját a NASA is követte, itthon pedig a miniszterelnöktől a különböző márkákon át a közemberekig sokan áldoztak az őrület oltárán.
Így indult az internetes őrület
Trains, azaz vonatok – sikerült az Amtrak amerikai vasúttársaságnak teljesen véletlenül posztolnia szeptember elsején. Az emberek elég jól szórakoztak a bakin – az ilyesmire hajlamos az internet, az egyik leglegendásabb eset az, amikor Donald Trumpnak sikerült a covfefe kifejezést megosztania a netezőkkel.
Természetesen nem is álltak meg a nevetésnél: a NASA az univerzum, Joe Biden elnök a demokrácia szót osztotta meg a többiekkel – pillanatok alatt körvonalazódott a trend, miszerint azt az egyetlen szót „kell” most megosztani, ami téged a leginkább jellemez.
democracy
— President Biden (@POTUS) September 2, 2022
universe
— NASA (@NASA) September 1, 2022
A trendet nagyon ügyesen lovagolta meg Volodimir Zelenszkij ukrán elnök is: hozzá – és csapatához – már szeptember másodikán eljutott a hír, hogy így kell posztolni, ezért a szabadság szót osztotta meg követőivel:
Freedom
— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) September 2, 2022
A mémesedő egyszavasok minket is elértek
Szerdán aztán hirtelen enigmatikus egyszavasok jelentek meg a magyar felhasználók falán is. Én egy könyvesbolthálózat oldalának követőjeként láttam az első példát erre a trendre. A Bookline a könyvek szót osztotta meg követőivel, hamarosan viszont egyre-másra bukkantak fel a falamon – és sejtem, mások falán is – a hasonló posztok. A magyarok leginkább a Facebookon követik és játsszák tovább a játékot.
Érdekes látni, ki hogyan viszonyul a trendhez: vannak persze olyan játékosok, akik máskor is igen érzékenyen csaptak le ezekre a lehetőségekre, ezért
meglepő, amikor az ember olyan márkára bukkan, amely sosem hagy ki egy poént sem, erre a vonatra viszont cikkünk megírásáig elfelejtett felülni.
Pedig ez így van egy gyorséteremmel is. A megjelent posztok ugyanakkor jó szórakozást is jelentenek, az én személyes kedvencem a Lidl posztja – nemes egyszerűséggel a minden szót írták ki, és kivel ne fordult volna már elő, hogy lement kenyérért, majd hazaért egy fúróval üzletükből?
A politikában is tényező
Ahogyan Amerikában, így itthon sem maradt néma az ország első embere: Orbán Viktor is posztolt egyszavast – egyáltalán nem is meglepő, hogy mit.
Ismerőseid is belevágtak
A cégeket követően aztán egyre több magánember is úgy gondolta, megpróbálja saját esszenciáját egyetlen szóban megragadni,
így a boltok, éttermek és kereskedők után a hírességek, szomszédok és kollégák is nekiláttak egyszavasakat fabrikálni magukról.
Fluor Tominál biztosan egyértelmű volt a mizu, egy hétköznapi embernek, mint én vagy talán te, a cikket olvasó, viszont még érdekes önismereti játékot is jelenthet megpróbálni egy szóban megragadni saját lényegedet.
Bevallom, magam is gondolkoztam ilyen poszton, aztán hagytam inkább az egészet a fenébe, mivel arra jutottam, nem tudom, személyiségem melyik szeletét akarnám így kitenni poénból saját oldalamra.
Van, akit már halálra idegesít a trend
Persze minden netes trendnek vannak követői, és sokan unják is ezeket. Már csütörtök reggelre hangot is adtak többen a Facebookon annak, hogy remélik, hamar lecseng az egyszavas dili – ez elég valószínű, hisz a legendás covfefét sem szokta már kiírni csak úgy senki sem az oldalára. Ha te is unod, nyugodj meg, pár nap, és biztosan kikopik a Facebookról az egyszavazás. Addig pedig mi lenne, ha inkább tartanál egy kis szünetet a közösségi hálón?
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés