A Randstad HR Trends 2024 kutatásában részt vevő cégek 97 százaléka számolt be arról, hogy idén fizetésemelést tervez adni dolgozóinak, 81 százalék egy lépésben valósítja majd meg ezt – derül ki az Economx cikkéből.
Mindezt annak ellenére teszik így, hogy árbevételük növekedése csak 45 százalék esetén szerepel a kilátások közt. Az infláció növekedése miatt ugyanakkor már tavaly is többet emeltek a béreken, mint azt tervezték.
A vállalatok 56 százaléka úgy gondolja, 6-10 százalékos emelés fér bele az évbe, 30 százalékuk 11–15 százalékkal emeli meg a béreket, 16–20 százalékos fizetésemelés pedig mindössze 4 százalék büdzséjében szerepel.
A dolgozók nagy része ugyanakkor 10–20 százalékos emelést tartana reálisnak, negyedük pedig ennél is többre vágyna.
A vágyak a valósággal leginkább a szállítmányozás-logisztika, a HORECA, valamint a pénzügyi szektorban találkoznak, itt van a legtöbb olyan cég, amely 16–20 százalékot emel majd.
A versenyképes fizetés mellett a munkáltatók a juttatásokat is fontosnak tartják abban, hogy egy vállalat vonzó munkahely lehessen: a home office is ennek része, és itt is ütköznek a vágyak a valósággal.
Jelenleg a 2-3 nap home office az átlagos, három napot a vállalatok 17 százaléka kínál, szemben az egy évvel korábbi 27 százalékhoz képest.
Teljesen rugalmasan a cégek 12 százalékánál lehet dolgozni, 11 százalék pedig egyáltalán nem ajánlja fel az otthoni munkavégzést alkalmazottainak. A legalább heti egy irodai napot most 19 százalék várja el, ez korábban 10 százaléknál volt kötelező.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés