Visszahívta a telefonos csalót, a Magyar Nemzeti Banknál csöngött ki a hívás

GettyImages-1164608666
Olvasási idő kb. 3 perc

Tömegeket kereshettek azzal a banki csalással, amelyben ugyanarra a gyakori névre és a legnagyobb magyar pénzintézetre hivatkoznak. A csavar akkor jött, amikor az egyik hívott fél nem volt rest tárcsázni a számot, amelyet a kijelzőn látott.

Az egyik legszakállasabb csalási kísérlet az, amelyben magát banki ügyintézőnek kiadva hívja potenciális áldozatait valaki: a leggyakrabban az OTP-re szoktak ilyenkor hivatkozik, abban reménykedve, hogy a legnagyobb magyar banknál talán lesz számlaszáma annak, akit tőrbe akarnak csalni. Ha ez nincs így, az állítólagos ügyintéző általában improvizál.

Így történt ez a napokban is számos magyarral: egy csalóhoz képest kifejezetten megnyerő, megbízhatónak tűnő hang volt vonalban a Világgazdaság beszámolója szerint. Sok embert kerestek azzal, hogy számlájukról Szabó Zoltán számára indítottak gyanús utalást. Az indoklás szerint ez a Szabó a bank feketelistáján szerepel, ezért nem teljesült a tranzakció, magyarázta.

A banki csalási kísérlet meglepő fordulatot vett
A banki csalási kísérlet meglepő fordulatot vettjovan_epn / Getty Images Hungary

Ilyen meghökkentő banki adatot még nem használtak korábban

Kinek hetvenezer, kinek negyedmilliós, kinek pedig hétszázezer forintos összeget említett a ál-ügyintéző: a lap úgy tudja, az őket megkereső olvasójukon kívül még nagyon sok magyart hívtak fel ezzel. Nem mindegyikük tette meg ugyanakkor azt, amit az őket először értesítő, szemfüles olvasó: ő ugyanis fogta magát, és visszahívta a csaló számát,

amiről legnagyobb megdöbbenésére kiderült, hogy a Magyar Nemzeti Bank központi száma.

Természetesen nem arra kell ebben az esetben gondolni, hogy a jegybank munkatársai próbálnak mellékesre szert tenni: ahogyan arról a Dívány is írt, a csalók a hívószám-eltérítés, azaz a spoofing módszerét is képesek használni, ennek egy változata történhetett meg ebben az esetben is. A hívott fél egészen más számot lát készüléke kijelzőjén, mint aki valójában keresi. Ha veled is megtörténne az, ami a Dívány egy olvasójával – két számát is csalók kezdték el használnia fenti módszerrel -, okvetlenül vedd fel a kapcsolatot a mobilszolgáltatóddal és a rendőrséggel is, értesítve őket a jelenségről. Egyes esetekben csak a hívószámcsere menthet meg attól, hogy felháborodott hívások zúduljanak rád ártatlanul, bár a szolgáltatók szerint a csalók általában csak rövid ideig használnak egy számot, aztán váltanak egy másikra.

Megjelent az új Dívány-könyv!

Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek