Vigyázz: ha ez a kár éri az autód, nem fizet automatikusan a biztosító

nem-fizet-biztosito (2)
Olvasási idő kb. 3 perc

Sokan nyugodtan tartják kint az autójukat, mert biztosítva van. Azonban jégeső okozta kár esetén nem fizet automatikusan a biztosító.

A jégeső nemcsak a vidéki termést verheti el, hanem az autósoknak is sok problémát okozhat. A városokban rengeteg autó parkol az utcán a szabad ég alatt, így ha hirtelen jön egy vihar jégesővel, az komoly károkat tehet benne. A biztosítók pedig nem minden esetben fizetnek írja a Femina.

Nem feltétlenül fizet a biztosító az autós jégkárra

Az alap-gépjármű biztosítás nem fedezi a jégkárt, ezt inkább a Casco biztosítás tartalmazza, de mindig ellenőrizni kell a szerződést, hogy pontosan milyen esetekben él. A kárt minél hamarabb jelezni kell a biztosítónak, és dokumentálni kell a sérüléseket. Ezután kiküldenek egy kárfelmérő szakembert, aki megállapítja, hogy mennyibe fog kerülni a javítás. A tulajdonosnak ezt követően kell benyújtania kártérítési igényét.

Azonban ez nem jár automatikusan jégeső esetén, csak ha kiterjed rá a szerződés.

Nem fizet automatikusan a biztosító, ha jégkár éri az autót
Nem fizet automatikusan a biztosító, ha jégkár éri az autótNicolò Campo / Getty Images Hungary

Így védekezhetsz a jégeső ellen

A biztosítás egy biztosíték, de talán a legjobb, ha el tudjuk kerülni a jégkárt. Léteznek olyan applikációk, amelyek riasztást küldenek, ha jégeső közeleg. Érdemes odafigyelni arra is, hogy hol parkolunk, egy öreg fa vagy épület veszélyes lehet, mert az erős szélben törmelék landolhat az autón.

Ha teheted, válassz inkább mélygarázst vagy fedett parkolót.

Ha már zuhog az eső, és a kocsidon pattog a jég, dobj rá egy puha textíliát. Lehet bármilyen anyagú, a lényeg, hogy puha legyen, hogy felfogja a becsapódó jég erejét. Gyártanak erre a célra olyan autóponyvát, amit kifejezetten jégre terveztek. Vagy vehetsz mobil autósátrat, még a csomagtartóban is elfér, és könnyű felállítani. Az ablakokra és a szélvédőre pedig helyezhetsz védőfóliát, amely csökkentheti a károkat.

Sok autószerviz szakosodott jégkárokra. Ezekre jellemző, hogy az ablakok és tükrök betörnek, a fényszórók és lámpák megrepednek, a motorháztetőn, illetve az autó tetején horpadások és karcolások keletkeznek. Házilag nem érdemes javítással próbálkozni, mert nagyobb kárt okozhatsz.

Megjelent az új Dívány-könyv!

A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek