A Facebookon számos oldalon találnak egymásra valamilyen szolgáltatás, szakma képviselői, valamint azok, akik ilyen típusú segítséget keresnek: erre is kitaláltak már egy csalástípust, ami a munkavállalóknak kerülhet sok pénzébe.
Itt nem azokat verik át, akik igénybe vennék a szolgáltatást, hanem azokat, akik dolgozni szeretnének. Egy takarítónők és bejárónők, valamint ügyfeleik közt közvetítő oldalon például egészen konkrét állásajánlatnak tűnő posztokat is láthatunk: vonatok takarítására keresnek például embereket, ám amikor a bejegyzés alatti kommentek közt jelentkezők bukkannak fel, Telegram-csatornára igyekeznek terelni őket.
Az álláskeresőknek is óvatosnak kell lenniük
Ez ugyanúgy intő jel lehet, mint az, ami egy másik, látszólag szintén állást kínáló bejegyzés alatt látható: a rosszul megfogalmazott, sablonos szövegben arra kérik a jelentkezőket, annyit írjanak kommentként: igen.
Ha ezt megteszik, a bejegyzés eredeti szerzője arra kéri őket, vegye fel velük a kapcsolatot privát üzenetben – de még abban az esetben is ezt írják neki, ha a komment arról szól, hogy a lehetőség nem valós, csalásról van szó.
Ha megnézzük a bejegyzéseket írók profilját, általában frissen a csoporthoz csatlakozó, szinte üres, akár nemrég létrehozott, lopott fotókkal készített oldalakat találunk: ezek egészen biztosan nem valós emberekhez tartoznak. Ilyen profillal rendelkező embereknek soha ne írj, ne adj ki adatokat, mivel nagyon nagy az esély arra, hogy linkekre történő kattintással kémprogramok letöltésére igyekeznek majd rávenni, hogy ellophassák adataid és ezzel pénzed is.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés