A D-Link DIR-859 jelű routereinek esetében áll fenn komoly veszélye annak, hogy ártó szándékkal minden jelszavadat megszerzik, írja a Bleeping Computer. A CVE-2024-0769 kód alatt nyilvántartott hiba egy olyan routertípust érint, amely elég régi ahhoz, hogy már ne frissítse a gyártó, a probléma ugyanakkor annyira komoly, hogy mégis kiadott egy közleményt.
Ebben elmagyarázza, hogy a hiba az eszköz "fatlady.php" fájljában van, az összes firmware-verziót érinti, és lehetővé teszi a támadók számára a munkamenetadatok kiszivárgását és a teljes irányítás megszerzését az adminpanelen keresztül.

Ha ilyen routered van, akkor csak az azonnali csere jöhet szóva, a D-Link ugyanis nem tervezi, hogy a már nem támogatott eszközt frissítve megoldja a gondot.
A sérülékenységet kihasználó hackerek a "DEVICE.ACCOUNT.xml" fájlt célozzák meg, hogy az eszközön lévő összes fióknevet, jelszót, felhasználói csoportot és felhasználói leírást megszerezzék.
Ha veszélyt jelent a routered, azt felismerheted te is
Ahogyan arról a Dívány korábban írt, szinte bármely router válhat támadás áldozatává.
Ha a következőket veszed észre, az jele lehet annak, hogy a te otthoni eszközöd is megfertőződött:
- furcsán kezd viselkedni, időnként újraindul, vagy hibaüzeneteket küld
- nem tudod elérni annak adminfelületét – ebben az esetben valaki valószínűleg megváltoztatta a jelszavadat
- szokatlan tevékenységet észlelsz saját hálózatodon, például nagyon leterhelt, vagy olyankor is forgalmat jelző fénye villannak fel a routeren, amikor senki sincs a wifi-hálózatra kapcsolódva.
Az, ha otthoni interneted minősége, gyorsasága nem ideális, önmagában még nem jelenti azt, hogy külső behatoló hatására viselkedik gyengébben az elvártnál.

Akinek ilyen router van az otthonában, arra sürgős teendő vár régóta.
Tovább olvasom
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés