A mobilunk annyira a mindennapjaink részéve vált, hogy szabályosan eluralkodik rajtunk a pánik, amikor valamilyen okból nem tudjuk használni. Főleg, ha ez egy hiba következtében történik, ezért kénytelenek vagyunk ott hagyni a készüléket egy szervizben. Szerencsére azonban a rosszul töltődő mobil nem feltétlenül indokolja a fájó (és költséges) elválást. Itt egy trükk, ami megoldhatja a problémát.
Nem is rossz
Mobilunkat gyakran a zsebünkben hordjuk, aminek van egy kellemetlen mellékhatása. Egy csomó porral, piszokkal és szösszel érintkezik, ezért a szennyeződések egy része elkerülhetetlenül a készülék nyílásaiba kerül. Ezalól a töltőcsatlakozó sem képez kivételt.
A jelenség eleinte semmiféle galibát nem okoz, ám az idő múlásával előfordulhat, hogy a csatlakozóban olyan mennyiségű kosz halmozódik fel, hogy fokozatosan eltömíti azt. Ennek csalhatatlan jele, hogy a kábel bedugásakor előbb elmarad a szokásos kattanó hang, majd megszaporodnak azok az alkalmak, amikor a telefon hol töltődik, hol nem, míg végül odáig a fajul a helyzet, hogy egyáltalán nem reagál rá.
A probléma azonosítását megnehezíti, hogy a készülék nem figyelmeztet rá, és külső jelei sincsenek.
A legtöbben ilyenkor azt teszik, amit meghibásodás esetén szokás: elviszik a mobilt szervizbe. Bár a készülék így garantáltan jó kezekbe kerül, tudni kell, hogy a hiba a legtöbbször házilag is orvosolható.
Ezt próbáld meg, ha nem tölt a mobilod
Függetlenül attól, hogy a mobilod milyen gyártótól származik, a megoldás szinte minden esetben ugyanaz. Ha nem akarod feleslegesen pazarolni az időt és a pénzt, próbáld meg kitisztítani a portot.
Valószínűleg te fogsz a legjobban meglepődni, hogy mennyi szennyeződés gyűlt össze benne.
Nem árulunk zsákbamacskát, a töltőcsatlakozó belseje tele van apró, érzékeny mechanizmusokkal, ezért a művelet rendkívüli óvatosságot igényel. Ha nem akarsz kárt tenni bennük, felejtsd el a fémből készült tárgyakat és a sűrített levegőt is (vannak, akik szerint először ezt kell a nyílásba fújni, de a gyártók rendszerint nem ajánlják). A legbiztosabb megoldás, ha egy fa fogpiszkálót használsz. A teendőd a következő.
Óvatosan helyezd a fogpiszkálót a nyílásba, majd mozgasd körbe a falai körül, anélkül hogy túl nagy nyomást helyeznél rá. Ezt szükség esetén többször is meg kell ismételned, amíg nem marad látható szennyeződés a fogpiszkáló végén. Így kikaparhatod a koszt a csatlakozóból, a fizikai akadály megszűnésével pedig remélhetőleg újra töltődni fog a mobil. Ha nem, még mindig ott a lehetőség, hogy felkeress egy szervizt.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés