Forint alapú számla esetén extra költségek merülhetnek fel, ha külföldi ATM-ből szeretnél pénzt felvenni, mert a devizaátváltásnak és a bankautomata szolgáltatási díja is téged fog terhelni – írta meg a Femina.
Többletköltségek a külföldi bankkártya-használatnál
Azonban nem csak a különféle díjak miatt érdemes óvatosnak lenni ha bankkártyánkat külföldön szeretnénk használni. Több bank esetében ugyanis egy szigorú kockázatelemzési rendszer működik, amely letilthatja a kártyádat, ha a korábbi szokásaidtól eltérő helyen fizettél nagyobb összegben.
Ezt úgy kerülheted el, ha a bankod ügyfélszolgálatán az utazás előtt jelzed, hogy nagyobb tételű költésre készülsz külföldön.
Érdemes ilyenkor a napi limitet is átállítani a banknál, mert ha az túl alacsony, akkor automatikusan blokkolja a rendszer a pénzfelvételt vagy a kártyás fizetést. A limit átállítását viszont szerencsére pár kattintással elintézheted az internetbankon keresztül.
Utazás előtt érdemes pillantást vetni a bankkártya lejárati idejére is, elkerülve azt a kellemetlenséget, hogy külföldön jár le az érvényessége.
Vigyázzunk a kártya mágnescsíkjára
Érdemes továbbá vigyázni a kártya hátoldalán található, barna mágnescsík sérülékenységére, ha ugyanis az megkopik, a kártya idővel használhatatlanná válhat. Mint az a Dívány korábbi cikkéből is kiderül, a mágnescsík akkor is sérülhet, ha nagy erejű mágneses mezőben tartják, ilyen például az MRI-készülék, de egy nagyobb méretű hangszórónak is erős a mágneses tere.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés