Azon túl, hogy gyorsan és kényelmesen használhatók, illetve könnyen tisztíthatók, a forró levegős sütők nagyszerű eszközök lehetnek a spóroláshoz is, mivel általában sokkal kevesebb energiát fogyasztanak, mint a teljes méretű sütők. De mégis mekkora különbségről beszélünk? Cikkünkből kiderül!
Milyen előnyei lehetnek egy forró levegős sütőnek?
Még ha el is vonatkoztatunk a gasztronómiai szempontoktól, a forró levegős sütőknek akkor is több előnyük lehet a hagyományos villany- és gáztűzhelyekkel szemben. Ott van például rögtön az idő kérdése. Kisebb főzőkamrájuknak és maximális légáramlást biztosító szuperkonvekciós technológiájuknak köszönhetően a forró levegős sütőkben lényegesen gyorsabban készül el az étel.
Egy forró levegős sütőben gyakran feleannyi ideig tart a főzés, mint ha egy hasonló receptet egy hagyományos sütőben készítenénk el.
A forró levegős sütőket ráadásul előmelegíteni sem kell, szemben a teljes méretű sütőkkel, amelyeknél ez 12-15 percet vehet igénybe, miközben legalább annyi energia (ha nem több) megy el, mint a tényleges sütés közben. Ez azt jelenti, hogy ha egy év alatt, mondjuk, 300 órán át használnád a sütőt, akkor a forró levegős változattal kevesebb mint 150 órából megúszhatod ezt.
Persze számolni kell azzal is, hogy a forró levegős sütő nem alkalmas bármilyen étel elkészítésére, és a készülék méretétől függően mennyiségi korlátai lehetnek. De ha nem akarsz egészben pulykát sütni, illetve a háztartás kiszolgálásához nincs szükség hatalmas adagokra, a legtöbb esetben elegendő lehet a légsütő is. Főleg, ha olyan ételeket készítenél benne, mint a csirkeszárny vagy a sült krumpli, amelyek a forró levegő hatására anélkül sülnek ropogósra, hogy belül kiszáradnának, és 30-40 percet töltenének a nagy sütőben.
Jó, de mennyi energia takarítható meg velük?
Az egyes készülékek fogyasztása eltérő lehet, és nyilván az sem mindegy, hogy mennyit kell fizetned a rezsiért, de a CNET úgy kalkulált, hogy a forró levegős sütővel nagyjából 50 százalékos energiamegtakarítás érhető el egy teljes méretű elektromos tűzhelyhez képest, míg egy gáztűzhelyhez viszonyítva körülbelül 35 százalékos lehet a különbség. A jelenlegi energiaárakat tekintve ez nem kevés.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés