Az elmúlt hat hónap adatai alapján dinamikusan terjednek az Android rendszereket érintő pénzügyi fenyegetések és a mobilbankoláshoz kapcsolódó kártékony programok, amelyekhez a bűnözők egyre többször használják a mesterséges intelligenciát (MI) és a különféle MI-eszközöket – adta hírül az MTI.
Új trükkökkel próbálkoznak a támadások során
Az androidos rendszerek elleni támadásokat eddig valamelyest könnyebb volt lefülelni, hiszen jobbára gyenge helyesírással megfogalmazott átverésekről volt szó. Csizmazia-Darab István kiberbiztonsági szakértő szerint azonban ezek mellett most már egyre gyakrabban érkeznek az MI segítségével generált, jó minőségű szövegek, és
megjelentek a magyar hírességek nevével visszaélő, generált fotós és deepfake videós csalások is.

Androidos és iOS-es verzió is van
Új szintre emeli a kiberbiztonsági kihívásokat az is, hogy az új, mobilokat veszélyeztető GoldPickaxe kártevő már arcfelismeréssel összefüggő adatokat is tud lopni megtévesztő deepfake videók létrehozására, amelyeket a bűnözők később pénzügyi tranzakciók hitelesítésére használhatnak. Hasznos tudni, hogy
a kártékony alkalmazásokon keresztül támadó GoldPickaxe-nek van Android és iOS verziója is.
Célkeresztben az online játékosok
A kiberbűnözők nemcsak a banki adatokat célozzák meg, hanem a gamereket is. Kiderült, hogy nemrégiben néhány feltört videójáték és az online többszereplős játékokban használt csaló eszközök adattolvaj kártevőket tartalmaznak.

Az interneten sosem lehetett még ekkora mennyiségű jelszóra egyben rábukanni.
Tovább olvasom
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés