Legnagyobb örömünkre idén is megrendezték az Ékszerek Éjszakáját, melyen közel 50 dizájner 30 helyszínen mutathatta be alkotásait, kortárs ékszereit és alkalmazott művészeti tárgyait. A hajtás után mutatjuk, hogy milyen formákban, anyagokban és újdonságokban gondolkodtak a budapesti műhely- és ékszergalériákban, ajándékboltokban, bútorboltban, antik szalonban és fodrászatban kiállító kortárs ékszertervezők!
“15 éven át dolgoztam építészként; ott is a művészeti-vizuális kifejezésmód lehetőségeit kerestem. Egy építész mindig nagy léptékben gondolkodik, az ékszerkészítő világa ennél kisebb, de nekem épp e kisebb lépték jelenti a nagyobb és szebb kihívást” – mondja az ékszerész, Lázár Vero, aki Piros gesztusok néven állította ki kollekcióját a Fugában. A tervező kollekciójához Dragomán György felesége, Szabó T. Anna költő írta a verset.
Munkáival megjelent hazánk egyik legnépszerűbb kortárs ékszerkészítője, Visy Dóra is, akinek tengerisün gyűrűjével a Három Hét Galériában megrendezett Ceci n'est pas une kiállításon lehetett találkozni. A kiállításon Spengler Kati, Horváth Béla és Simonyi István műgyűjtők gyűjteményének válogatott tárgyait lehetett megtekinteni.
A három tervező, Imrei Boglárka, Szilos András és Fejér-Székely Anna állat- és növényvilág ihlette, néven futó ékszer kollekciójának kiállítását a MadeByYou nevű kreatív műhelyben lehetett megtekinteni.
Ebbe az origami ihletésű ékszerbe a KÉK-Kortárs Építészeti Központban megrendezett “Közelebb” című kiállításon lehetett belefutni, ez egyébként egy olyan ékszerpályázat volt, amin a diákok beküldött pályamunkáinak legjobbjait állították ki. Az Ékszerek Éjszakája Budapest fesztivál központi kiállítása és ünnepélyes megnyitója valamint díjátadója is a KÉK-ben volt idén.
Az alternatív ékszerekben erős Börcsök Anna a Magma Gallery-ben mutatta be ACÉL steel jewellery kollekcióját, a zsűri pedig idén neki ítélte az ÉÉB különdíját.
“Az egyedi tervezésű és készítésű Dorades ékszerek látszólag szinte maguktól, véletlenszerűen alakuló, játékos, könnyed formáik mellett gyakran titkokat rejtenek vagy ironikusak.”- mutatja be munkáját az ékszerész, Dés-Kertész Dóra akit jól láthatóan az Angry Birds ihletett meg a Hanky-Family bross tervezése közben.
A mininal dizájn rajongói is találtak maguknak elegáns, de hordható darabokat a pár napos program alatt.
Nagy kedvenceink voltak a Visy Dóri és Juhos Janka által készített kiegészítők.
Ahogy ezt a különleges brosst is szívesen beépítenénk a ruhatárunkba a szezonban.
Együtt mutatta be modern és fiatalos kollekcióját a 2015-ben alapított Tillu Design és a Cserebogar jewellry tervezője.
A Bea Ruiz és Raul Marti által 2013-ban alapított Joies Pedramar kiállítását a budapesti Cervantes Intézetben csekkolhatták le az ékszerrajongók.