Még nincs napirenden a babakérdés?
Csak egymásnak szeretnétek még élni egy darabig? Közösen fedeznétek fel a másik kedvenc kirándulóhelyeit? Könnyen előfordul, hogy egyszerűen még nem érzitek elérkezettnek az időt a szülővé váláshoz, vagy akár a családbővítéshez. Számtalan oka lehet tehát annak, ha a babavállalás kérdését egyelőre nem tartjátok napirenden. A tudatos családtervezéshez számtalan fogamzásgátlási módszer közül választhattok. Mindenki egyéni igényei szerint megtalálhatja a számára legmegfelelőbb és legkényelmesebb megoldást. Így akkor jön el mindennek az ideje, amikor igazán késznek érzitek magatokat rá.
Meztelen is fesztelen
Egy kiegyensúlyozott, tartós párkapcsolatban elengedhetetlen, hogy a felek a szexuális együttlét során is komfortosan érezzék magukat. Ezt nagyban befolyásolja a megfelelő fogamzásgátló módszer használata. Ennek felelősségét ugyan sok esetben a párok őszintén átbeszélve, közösen viselik, ám a végső szót legtöbbször - érthető okokból - a nő mondja ki. Ahhoz pedig, hogy egy nő felkészülten lépjen a nőgyógyászati rendelőbe, érdemes átgondolnia, mi mindenről szükséges beszélgetnie kezelőorvosával, hogy a leginkább személyre szabott módszer mellett döntsön.
Tabuk nélkül a rendelőben is
A nőgyógyászati konzultáció célja, hogy az orvossal történő beszélgetés, majd alapos mérlegelés után mindenki olyan fogamzásgátlót válasszon, amely elvárásaihoz, életmódjához leginkább igazodik. A tartós párkapcsolat és a tudatos családtervezés mellett kampányoló
Ragaszkodj hozzá! kezdeményezés weboldalán a legkorszerűbb fogamzásgátló módszerek ismertetése mellett egy a nőgyógyászati konzultációra felkészítő teszt is található, amelyet kitöltve alaposan átgondolhatod, milyen információkat célszerű megosztanod nőgyógyászoddal.
„Eltérő igényekkel találkozom a rendelőben nap, mint nap. Ám szerencsére ma már igen széles a fogamzásgátlási módszerek palettája a tablettáktól kezdve a hüvelygyűrűn át a spirálokig. Van miből válogatni” – mondja Dr. Supák Dorina, a Semmelweis Egyetem II. sz. Szülészeti- és Nőgyógyászati Klinikájának orvosa. „Éppen ezért érdemes átbeszélni páciensünkkel életmódját, párkapcsolati státuszát és gyermekvállalásra vonatkozó terveit, valamint egyéni és családi kórelőzményét. Emellett rá szoktam kérdezni a hölgy életvitelére, munkájára, habitusára is. Ezek azért fontosak, mert az sem mindegy, hogy valaki több műszakban dolgozik, vagy feledékenynek tartja-e magát” – tette hozzá a szakorvos, aki hangsúlyozza, ezen összefüggések is befolyásolják, kihez melyik módszer illik.