Ezt olvastad már?
Légifelvétel a fémhulladék-telepen zajló fémhulladék-válogatásról
Édes otthon

Megszünteti az ingyenességet a MOHU: júliustól fizetned kell ezért a hulladékért

A hormonrendszert és a magzati fejlődést is károsító anyagot talál a magyar hatóság több műanyag termékben.
Mindennapi

Hány forint lesz a 3 eurós Temu-csomagvám? A NAV tisztázta

Mindennapi

Hiába vettél autópálya-matricát, pótdíjat kaphatsz – figyelmeztet a Magyar Közút

A csapvíz elzárása a fürdőszobában.
Életem

Ivóvízhiány alakulhat ki Pest vármegyében: ezek az érintett települések


Életem

Ezt mentették ki a Metallica budapesti koncertjéről: 1100 magyar lehet hálás érte

Metallica

Meglepő felajánlást tett a Metallica a Budapest Bike Maffia felé, nemcsak az összes, a koncertjeik után megmaradt ételt ajánlották újrahasznosításra, de pénzzel és rajongóik kétkezi munkájával is segítették a rászorulók étkezéséért dolgozó szervezetet.

Gerhát Petra

2026. 06. 21. 16:45

Életem

Ha erről a számról kaptál SMS-t, nehogy megnyisd: lenullázhatják a számlád

Egy fiatal férfi lehangoltnak érzi magát, és azon a rossz hírön töpreng, amelyet okostelefonján olvas az interneten

Külföldi számról érkező SMS-sel riogatják a csalók a magyarokat egy fiktív közlekedési bírságra hivatkozva. Ha te is megkaptad, jól vigyázz, véletlenül se kattints a benne található linkekre, tipikus adathalász kísérlet arra, hogy a bankszámlád tartalmához hozzáférhessenek.

Gerhát Petra

2026. 06. 22. 10:05

Fotó: divany.hu
Első utunk a Lehel piactól 150 méterre található Csóra cipőboltba vezetett.
Az üzlet elég nagy és tényleg rengeteg cipő van - nem egy félórás program átnézni a kínálatot.
A férfiaknak szánt lábbelik (a sportcipőket leszámítva) többnyire bőrből készültek.
Ez egy Geox cipő, amiért 12.780 forintot kérnek (egy márkaboltban pedig ennek a háromszorosát)
Ezért már csak 3200-at - kár, hogy rám nagy volt.
Szintén 3200 - ezt is elhoztuk volna, ha nem 45-ös.
A félcipő mellett bőven akadnak bokacsizmák, bakancsok és loaferek is.
Ezt ősszel még simán hordhatja valami vicces zoknival - ráadásul csak 1980 forintba kerül.
Ez 3600 forintba kerül...
Ez a bőrcipő 41-es és 2600 forint.
Hasonlónk nekünk is volt egyszer: ez most 2600 forint és egy 39-es lábú ember örülhet majd neki.
Hasonló női csizmákból van több szín és méret is.
Bershka csizmáska pár ezresért.
Brand&Trend az Erzsébet körúton: új és használt cipők, táskák keresik gazsájukat.
Méret szerint rendezték a kínálatot.
A Köki-ben lévő üzletben jóval szélesebb a kínálat.
Sajnos minden Superga cipő 40-es volt, különben vettem volna egyet 4990 forintért.
Ez a fémes csoda férfiaknak való, de alig kerül 2000 forintba.
Ezután a Hagor bizományiba mentünk át.
A férfirészleg elég lehangoló, ezt az inget találtuk 1700-ért és bár a válla és az ujja méretben jó volt, a slim fit (karcsúsított) címke ellenére kétszer belefért volna a törzsünk. Jöjjenek a női cuccok!
A vintage-sarok épp le van fosztva, érdemes figyelni a Facebookon, mikor jönnek új áruk.
De például 2700 forintért beszerezhet egy ilyen hímzett blézert.
A Hagor nem csak vintage van, kaphatók sima turkálós cuccok is, átlagos turkálós árakon.
a táskás részleg a kedvencünk, 1500-3000 forint között remek bőrtáskákat találni!
Ez a gyönyörű blézer csak 1700 forint.
2650 forintért remek viharkabátot láttunk.
Ezt a lovas kardigánt is nehéz szívvel hagytuk hátra, 1600 forint, ha ön beleszeretett.
Passzió ruhabolt, avagy különleges second hand.
Tényleg ki lehet fogni márkás táskákat, ruhákat viszonylag olcsón. Ami meg nem márkás, az nagyon olcsó.
Ottjártunkkor épp sokan próbálgattak, így volt egy kis felfordulás.
Van Moshino blézer 20 ezerért, Valentino szoknya 12-ért, Tod's táska tizenpárezerért és MaxMax táska 50 ezer forintért.
Bolhapalota
Nem volt katarzisunk, 200 forint egy páratlan gombért nekünk sok.
Őssz-vissz ennyi ruha van.
1500 forint egy luerxfelső
A bársonyblézer egy ezres, sajnos nagy.
A külföldiek biztos imádják
Gombudvar: egy dínós vagy ananászos gomb csak 30 forint, de ha ezeket idétlennek találja, ne aggódjon, tele van a bolt szebbnél szebb áruval!
De nekem a dínók ragadták meg a figyelmem és ezt a turkálós inget fel is dobtam velük.
Ez lett a végeredmény.
A Jajcica még tartja magát a Dohány utcában.
De változásnak nyoma sincs.
A széthordott régi Adidasokért sok a kb. 12 ezer forint.
Ezeket a csizmákat meg már évekkel korábban is láttuk itt. Vagy csak hasonlóakat?
Igazán régi férfiingekből nincs hiány.
Az Alterego shop a Blaha Lujza téren található - egészen pontosan a VII. kerületi önkormányzat szomszédságában.
Jó zsúfolt, ez sem az a hely, amit 15 perc alatt letud. A férfirészleg főleg drága sportruhákból és feszítős (Lacoste, Gant, POLO Ralph Lauren) ingekből áll.
Vannak New Balance cipők is - igaz, nem sokkal olcsóbb, mintha cipőboltban venné vagy megrendelné a netről.
Ez viszont elég jó deal.
Roskadnak a polcok a cuccok alatt, egy felső kb. 5 ezer forint.
Könnyen öltözhet 2013-as Rihannának is.
De akkor sem kell elszomorodnia, ha lemaradt az agyonlogózott H&M x Wang kollekcióról - tízererért itt is beszerezheti a pulóvert.
Negyedik állomásunk a Dohány utcai Szputnyik volt.
Vintage cipők mindenütt!
Vannak újak is, sajnos ebből a hologramos csodából csak 40-es kapható.
Használta kabátokat a pasik is vehetnek a szputnyiknál.
De vannak új baseball sapkák is.
A női vintage ruha kínálat vegyes, ki lehet fogni életünk legjobb vásárát.
A régi ingek 4990-7990 forint körüli áron kaphatók. Ez pont a 7990 forintos verzió.
Egyik blúz szebb, mint a másik.
Ez már a DressingRoom/Öltöző portája. Nézze meg a folytatásban, mit talál bent!
Például női blúzokat, melyek közül sok selyemből készült, és csak 3-4 ezer forint.
A bizsuk nem régi darabok, de a ruhák közt sok érdekességet találni.
A 36-os valódi bőr csizma (gyönyörű állapotban) csak 7 ezer forint.
Dressing Room öv, 2500 forint.
Különleges anyagok, minták, színek mindenfelé.
Fellépőbugyit inkább nem vennénk - amárkás, komolyabb ruhák itt is 10 ezernél kezdődnek.
Viszont megérik az árukat.
Ez a blúz a 70-es évekből csak 3200 forint.
Érdemes benézni.
Cream Wesselényi: férfiruhákért is érdemes bejönni.
De én inkább a női részlegen nézelődtem, többek közt ezt a Pull & Bear kabátot vettem 750 forintért.
Vettem egy Zara kabátkát is ugyanennyiért.
Humana Vintage az Astoriánál: a többi Humana bolt nem nőtt a szívemhez, de eléggé betalált.
Öthetente van teljes árucsere, ahogy halad az idő, egyre nagyobb akciók vannak. Én pont a 600 forint/darab címűbe futottam bele - valószínűleg az izgalomtól kezdett annyira remegni a kezem, hogy totál életlen lett kép.
Átlagos életkép, mindenki pakol, próbál, rohan, rámol.
Retro pulcsit venne?
Vagy szoknyát? 600 forintból megoldhatja.
Kevés kiegészítő van, azokat valószínűleg már elkapkodták.
Férfiingekből is van választék.
De a női blúzok az igazán szuperek!
Csillogó anygaú ing a régmúltból.
Fekete, Svédországban készült ing 600 forintért.
Ugyanaz vakuval fotózva, már a Gombudvarban vásárolt gombokkal feldíszítve. Így kábé 800 forintból lett egy szép, kényelmes, egyedi blúzom.
Vannak azért ennél visszafogottabb ingek is, de 600 forintért pár extrémebb is belefér.