Ezt olvastad már?
klíma
Mindennapi

Ennyibe kerül valójában, ha egész nap megy a klíma a lakásban

Egy hőgutától szenvedő fiatal nő otthon a padlón ül egy ventilátor előtt
Mindennapi

Ebben a 9 vármegyében lesz ma enyhébb az idő, mindenhol máshol extrém forróság várható

hűs levegő a légkondiból
Mindennapi

Ezért fontos, hogy estére kikapcsold a légkondit: rendszerszintű összeomlást akadályozhat meg

Macro Photo of Yellow Fever, Malaria or Zika Virus Infected Mosquito Insect Bite on Green Background
Édes otthon

Ez a legjobb trükk szúnyogok ellen: egész nyáron távol tartja kertedtől a vérszívókat


Életem

Évente 200 ezer forint: erre lesz jó a nyugdíjas SZÉP-kártya

Egy nyugdíjas pár válogat a zöldségek és gyümölcsök között a boltban vagy piacon

A tervek szerint élelmiszerre, gyógyszerre, egészségmegőrzésre és pihenésre is használható lesz a nyugdíjasok számára bevezetésre kerülő SZÉP-kártya. Használata várhatóan némileg eltér a megszokott SZÉP-kártyákétól.

Gerhát Petra

2026. 06. 25. 09:05

Mindennapi

Ezekre figyelj, amikor pultból vásárolsz fagyit

fagyizó nők

Ha ezeket a tényezőket figyeled amikor fagyizol, könnyebb lesz eldönteni, hogy visszatérsz-e az adott fagylaltozóba. Mutatjuk a legfontosabbakat, és azt is, hogy a hivatalos vizsgálatok során mit ellenőriznek, mert ebből is sokat tanulhatsz.

Szaniszló Hajnalka

2026. 06. 27. 10:05

Így készül a piskóta: először is a tojásokat szét kell választani.
Fotó: Dívány
Íme a csokis és a sima.
Fotó: Dívány
Így oszlattam el a piskótát egy tepsiben. Először a simát, utána csokisat. Ha vékonyabb tésztát szeretne, külön süsse meg őket.
Fotó: Dívány
Annyira finom és könnyű ez a tészta! Teljesen jó akkor is, ha csak egy kis édességre vágyik: kenje meg lekvárral vagy csokikrémmel.
Fotó: Dívány
Es íme, nem folyt össze a két réteg. Klassz!
Fotó: Dívány
Aztán fogtam és négybe vágtam őket.
Fotó: Dívány
Ugye milyen habos a piskóta?
Fotó: Dívány
Ilyen a vaníliasodó még főzés előtt. Szép habos.
Fotó: Dívány
Így, tehát vízgőz fölött elkezdtem besűríteni a vníliát.
Fotó: Dívány
Ennyire lett sűrű.
Fotó: Dívány
...és elkezdtem rétegezni a sütire: rumos öntet, vanília (jó vastagon), dió, mazsola.
Fotó: Dívány
Készül,
Fotó: Dívány
a Somlói.
Fotó: Dívány
Aztán a tetejére tettem a csokis piskótát és ugyanúgy megkentem mindennel. Azért rétegeztem, mert így jobban beitta a rumos öntetet a piskóta.
Fotó: Dívány
És így néz ki a teteje, erre már nem tettem mazsolát, mert nem vagyok óriási rajongója. Attól ön még nyugodtan tehet.
Fotó: Dívány
Lehet így is enni, felkockázva.
Fotó: Dívány
És pohár alakúra is lehet szaggatni.
Fotó: Dívány
És a végén készül a csokikrém.
Fotó: Dívány
Itt már csak díszíteni kell és jól meglocsolni a csokival.
Fotó: Dívány
Valahogy így.
Fotó: Dívány
Nos, ön képes megvárni azt a pár órát amíg összeérnek az ízek?! Arra azért ügyeljen, hogy a tejszínhabot csak tálalás előtt fújja rá, mert a sok állás nem tesz neki túl jót!
Fotó: Dívány
Fotó: Dívány
Fotó: Dívány
Fotó: Dívány
Fotó: Dívány