Idén még változatlanok a 40 éves jogviszony után igénybe vehető Nők40 konstrukció feltételei, népszerűsége is töretlen. Az utóbbi években a nyugdíjba vonuló nők fele él a lehetőséggel, így az összes új nyugdíj-megállapítás 30 százaléka sorolódott ebbe a kategóriába.
A konstrukció 2011 óta létezik, 2020-ig összesen 298 ezer nő élt vele, ebben az évtizedben pedig várhatón 233 ezren választják az ilyen módon lehetővé tett korai nyugdíjba vonulást. 2011 óta azonban 62-ről 65 évre emelték a nyugdíjkorhatárt, ezt a változást pedig nem építették be a Nők40 rendszerébe, így Farkas András szakértő szerint legkésőbb 2026-ban hozzá fog nyúlni a kormány a konstrukcióhoz.
A változatlan formában biztosított kedvezményes lehetőség kettős rendszert hozott létre: a férfiaknál 65 év alatt nem oldható meg a nyugdíjazás, de a korán dolgozni kezdő nők akár 60 éves koruk alatt is élhetnek a lehetőséggel.
A kettősségnek ára is van: idén 467 milliárd forint megy el a kedvezményes nyugdíjra.
A szakértő szerint nem csoda, hogy ennyire népszerű a Nők40: a korhatár betöltése előtt igénybe vehető, de nem terheli ennek ellenére sem levonás, és jár az érintetteknek a 13. havi nyugdíj is, ráadásul járulékmentesen lehet mellette dolgozni.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés