Soha ne kattints ilyen linkre: egy kővágóörsi férfinak 2 millió forintja bánta

link-kattintas-2077826267
Olvasási idő kb. 3 perc

Csomagot várt, ám ehelyett a pénzétől fosztottak meg a csalók egy kövágóörsi férfit, aki egy SMS-ben érkező linkre kattintva adta meg az adatait.

A férfi azt hitte, hogy attól a futárcégtől érkezett az SMS, amelytől épp a csomagot várta.

Mint az a rendőrség oldalán olvasható, a kővágóörsi férfi a kapott üzenetben található linket használva pontosította az adatait, köztük megadta a kártyája hátoldalán található háromjegyű biztonsági azonosítót, a CVC-kódot is. Innentől fogva pedig

már csak egy pillanat volt megszereznie a férfi 2 millió forintját a csalóknak, akik összesen 28 vásárlást hajtottak végre.

A 41 éves férfit egy csalók által küldött linkre kattintva károsították meg
A 41 éves férfit egy csalók által küldött linkre kattintva károsították megWitthaya Prasongsin / Getty Images Hungary

Ilyen linkre soha ne kattintsunk!

„Legyen mindig körültekintő! Egy ismeretlen forrásból küldött linkre kattintva soha ne adja meg bankkártyájának vagy -számlájának adatait!” – figyelmeztet a rendőrség, majd hozzáteszi:

ha gondot jeleznek a csomagkézbesítésnél, semmiképpen se adjuk meg bankkártyaadatainkat.

Kiemelik továbbá azt is, hogy csomagkézbesítési problémák esetén mindig a szolgáltatók rendeléskor megadott hivatalos elérhetőségeit használjuk.

Egyre összetettebb trükköket használnak

Mint arról a Dívány is rendszeresen ír, a csalók egyre arcátlanabb trükkökkel próbálkoznak. Néhány napja olyan csalásról adtunk hírt , amely során a Magyar Nemzeti Bank (MNB) nevében hálózzák be gyanútlan áldozataikat. A bűnözők új módszere elképesztően bonyolult: közösségi oldalakon jelentek meg olyan hirdetések, amelyek szerint az MNB más cégekkel, például a MOL-csoporttal közösen befektetési programot hirdetett – ennek során az együttműködő vállalat részvényeit lehet megvásárolni.

Az, aki rákattint a hirdetésre, egy olyan honlapra jut, amely megszólalásig hasonlít az egyik legnagyobb magyar hírportálra.

Itt hamisított újságcikkek reklámozzák a befektetéseket, gyakran ismert közéleti szereplők nevét is felhasználva. Ha azonban az áldozat megadja a személyes adatait, a bűnözők felveszik vele a kapcsolatot telefonon vagy e-mailen, és szerződéstervezetet küldenek neki. Aki persze ezt aláírja és kifizeti a megbeszélt összeget, sosem látja újra pénzét.

Megjelent az új Dívány-könyv!

A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Ezt olvastad már?
Érdekességek