A három grúz állampolgárságú gyanúsítottat már tavaly szeptemberben letartóztatta a rendőrség: legalább 84 embert vertek át, akiknek összesített kára 17 millió forintnyi.
A sértettek mindegyikét ugyanazzal a módszerrel csalták lépre: az általuk az interneten eladásra meghirdetett tárgyakkal kapcsolatosan jelentkeztek potenciális vevőként. Az eladóknak egy linket küldtek, és
elhitették velük, hogy azon minden adatukat meg kell adniuk annak érdekében, hogy ők ki tudják fizetni a termék árát és a szállítást is.
A link a valóságban egy adathalász oldalra mutatott, amely minden bankkártyaadatukat kiszedte belőlük: még a PIN-kódot is meg kellett adniuk. Ezeket a kártyákat regisztrálták egy e-pénztárca-szolgáltatónál, amely hatjegyű kódot küldött nekik: ezt elkérték tőlük arra hivatkozva, hogy azzal véglegesítsék a tranzakciót.
Valójában az e-pénztárca-regisztrációt erősítették meg így, mellyel aztán okos-ATM-eknél különböző összegeket vettek fel. Az ilyen ATM-ekbe nem kell kártyát bedugni, elég NFC-kapcsolattal rendelkező okostelefonunkban digitalizált kártyánkat használnunk.
Az így ellopott kártyákkal már képesek voltak pénzt felvenni vagy online fizetni is. Hogy te ne légy hasonló átverések áldozata, egy dolgot kell megjegyezned: a bankkártyádnak két olyan adata van, amit soha, senki nem kérhet el. Ez a PIN-kód, illetve a hátoldali CVC-kód, aki ezek bármelyikét megpróbálja elkérni tőled, jó eséllyel csaló.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés