Nem kell mindennap az egész lakást kitakarítani, elég, ha a figyelmünket azokra a lényeges területekre összpontosítjuk, amelyek miatt az egész otthonunk rendetlennek tűnhet. A napi takarítási rutin segítségünkre lehet abban, hogy egész héten jól nézzen ki és rendben legyen a lakásunk.
Találj időt a takarításra
Néha kreatívnak kell lennünk ahhoz, hogy időt találjunk a mindennapi takarításra. A kisgyermekesek eloszthatják a napi folyamatot azokra az időkre, amikor a gyerekek napközben alszanak. Egyéb esetben a legegyszerűbb megoldás, ha hazaérkezés után fogunk hozzá, mielőtt leülnénk olvasni, pihenni, beszélgetni, tévézni.
Ha megoldható, vonjuk be a munkába a partnerünket vagy a gyerekeket, így sokkal gyorsabban végzünk.
Minden reggel ágyazz be és rakj rendet a hálószobában!
Természetesen ezzel ne várjuk meg a hazaérkezést vagy a nap végét, amikor már egyébként is ágyba bújnánk. A vetetlen ágy még a legtisztább szobában azt a hangulatot kelti, mint ahová a bomba becsapott.
Ha van rá mód, használjuk nap mint nap az ágyneműtartót. Ha nincs kedvünk mindennap eltenni a takarót és a párnát, a vetett ágyat terítsük le ágytakaróval.
A levetett ruhákat ne hagyjuk szerteszét a szobában, a használatban lévőket pedig mindig hajtogassuk össze, vagy tegyük vállfára, a szennyest pedig vigyük ki a szennyeskosárba.
Az éjjeliszekrényről tegyük a fiókba, vagy rendezzük tárolódobozba az ékszereket, a kézápoló krémet és a papír zsebkendőt.
A fürdőszobát se hanyagold el!
Használat után, egy nap egyszer, legalább este töröld szárazra a mosdókagylót, töröld le a vízfoltokat a tükörről, a csapokról és a zuhanyfülke üvegfaláról.
Fertőtlenítő kendővel töröld le a vécéülőkét és a peremet.
Naponta cseréld ki a sminkfoltos törülközőket és a kézmosás után használt törülközőt.
Mosogass és fertőtleníts!
Ürítsd ki a mosogatógépet, ha tele van tiszta edénnyel. A koszosakat ne tárold benne napokig, mert kellemetlen szag lesz tőle a lakásban.
A használt edényeket, evőeszközöket, tányérokat ne hagy a mosogatóban. Ha szükséges, dörzsöld le, és tedd a mosogatógépbe, vagy mosogasd tisztára. Az elmosogatott edényeket törölgesd el, vagy ha az edénycsepegtetőben hagytad, akkor száradás után tedd a helyére.
Tegyél rendet a konyapulton és a konyhaasztalon, majd töröld át fertőtlenítő kendővel.
A csempén és a padlón lévő fröccsenéseket nedves mikroszálas kendővel töröld le. A koszos konyharuhát vidd a szennyesbe, és tegyél ki egy tisztát.
Egy rendezett, tiszta konyhában sokkal jobb érzés lesz elkészíteni a reggeli kávét.
Legyen kellemes a megérkezés
Nemcsak nem praktikus, de látványnak sem kellemes, ha az előszobába lépve rögtön a hanyagul levett cipők és az egymásra halmozott kabátok fogadnak. Ha van az előszobában beépített szekrény, alakítsunk ki abban egy részt, ahová a napi használatban lévő cipőket el tudjuk tenni, miután hazaértünk. Ha nincs erre lehetőség, szerezzünk be egy cipősszekrényt, ami jól elrejti a fölösleges lábbeliket.
Egy fiókba vagy egy fedeles tárolódobozba, esetleg egy megpakolható puffba a sálat, sapkát és a kesztyűket is elrejthetjük, így azonnal rendezettebb lesz itt az összkép.
Szedd össze a száraz ruhát!
A kiteregetett ruhákat ne hagyjuk napokig a szárítón vagy a radiátoron lógni. Ha megszáradtak, akkor pár perc alatt összeszedhetjük és összehajtogathatjuk, majd a helyükre pakolhatjuk őket. A vasalásra váró ruhahegyeket se hagyjuk szem előtt, tegyük be a szekrénybe vagy egy komód fiókjába.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés