Trendi, de megőrülsz tőle: a legrosszabb lakberendezési megoldások

GettyImages-1302417962
Olvasási idő kb. 4 perc

Vannak olyan lakberendezési praktikák, melyek ideig-óráig trendinek számítanak, de egyáltalán nem praktikusak. A hétköznapokban ugyanis sokszor kevés, hogy valami jól néz ki, jól mutat, ha az igényeinkhez nem alkalmazkodik, vagy a kialakítása nem észszerű. Az ilyen lakberendezési megoldások egy idő után az őrületbe kergetnek minket.

Egy lakás vagy egy családi ház akkor válik igazán otthonossá, otthonná, ha nem kell semmit feláldoznunk sem az esztétikum, sem a praktikum oltárán. Sokszor, ami a lakberendezési magazinok fotóin csábítónak hat, jól néz ki, és szépen mutat, nem biztos, hogy a mi elvárásainknak is megfelelne, hasznos lenne. Ezek azok a praktikák, amelyek szépek, de jobb őket elkerülni.

A nyitott polc trendi, de nem praktikus megoldás

Teljesen más hangulatot varázsol a konyhába egy alul és fölül is zárt szekrényekből kialakított konyhabútor, mint egy nyitott polcrendszer. Az egyik modern hatást kelt, a másik az úgynevezett vintage stílus jegyeit hordozza, hiszen egy színeiben és stílusában megkomponált polcrendszer valóban dísze lehet egy konyhának. Az, hogy kinek melyik válik be jobban, a legtöbbször használat közben derül ki.

A nyitott polc egy különösen nagy gondot igénylő lakberendezési megoldás
A nyitott polc egy különösen nagy gondot igénylő lakberendezési megoldásBulgac / Getty Images Hungary

Egy biztos, sok szempontból jobban járunk, ha ajtók mögé vagy fiókokba rejtjük az evőeszközöket, a poharakat, a bögréket, a tányérokat, a fazekakat és a lábasokat. A nyitott polc, főként a konyhában, egyáltalán nem praktikus megoldás. A szálló por, valamint a sütés és főzés közben levegőbe kerülő zsír sokkal jobban megül az edényeken, és így a tisztításuk kifejezetten időigényes. Nem beszélve arról, hogy ha nincs időnk mindent szépen a helyére tenni, azonnal úgy tűnik, rendetlenség van a konyhánkban

Faburkolat a mosdókagyló alatt

Valóban nagyon jól mutat, sőt mi több, dizájnos, ha a mosdókagyló nem a hagyományos módon van elrendezve, hanem egy pultra van rátéve. Ez a megoldás modernné, letisztulttá teszi a fürdőszobát, de a tisztán tartást, takarítást igencsak megnehezíti.

A tál és a pult találkozásánál megül a víz, valamint az ide berakódott por- és szappanréteget nehéz eltávolítani.

Ha pedig nem vízálló burkolattal van ellátva a pult, a víz hamar tönkreteheti. Különösen igaz ez a faburkolatokra, melyeket igen nehéz higiénikusan és tisztán tartani.

A nyitott zuhanyzó miatt úszhat a fürdőszoba

A zuhanytálca nélküli nyitott zuhanyzó is nagyon jól mutat, és bizony valóban különleges, főleg egy hálószoba kellős közepén. Ám ennek a megoldásnak is számos hátránya lehet, ha nem kellő körültekintéssel járunk el a kialakítás során.

A nyitott zuhanyzó csak akkor nem kerget majd az őrületbe, ha a víz a lefolyóban végzi
A nyitott zuhanyzó csak akkor nem kerget majd az őrületbe, ha a víz a lefolyóban végziMartin Barraud / Getty Images Hungary

Zuhanytálca hiányában és a nem megfelelően megépített lefolyó miatt megeshet, hogy az egész fürdőszoba vízben úszik majd. Ha mindenképpen ragaszkodunk a nyitott zuhanytérhez, ügyeljünk arra, hogy a burkolat megfelelően lejtsen és süllyesztett legyen, hogy a víz el tudjon folyni.

Hasonló hatást érhetünk el, mint a nyitott zuhanyzóval, de mégis kiküszöbölhetjük, hogy minden csuromvíz legyen, ha üvegfallal vesszük körül a zuhanyzót.

Trendi, de rosszul megválasztott fények

Divatos manapság, hogy hideg fényt árasztó, nagy teljesítményű, fehér fényű égőkkel és lámpákkal világítjuk meg a szobákat, hogy a fényekkel is modern hatást keltsünk az otthonunkban. Azonban ezek mindennapos használata közel sem életszerű, hiszen hamarabb érződik az ilyen szoba laboratóriumnak, mintsem otthonnak. Sokkal otthonosabb és melegebb hatást kelt, ha lágy, kevésbé harsány fényekkel világítjuk meg a lakásunkat.

A lakkozott bútorokon minden meglátszik

Egy csillogó, lakkozott, fényes felületen sokkal hamarabb meglátszik a szennyeződés és a porréteg, mint egy matt bútoron. Különösen kényes darabnak számít a lakkozott dohányzóasztal, amit akár naponta is portalanítani kell ahhoz, hogy tiszta hatást keltsen. Nem beszélve az az ujjlenyomatokról és a pohárnyomokról, melyek azonnal meglátszanak a fényes lakkrétegen. 

A saját dolgunkat könnyítjük meg, ha olyan bútort választunk, amit nem kell naponta portalanítani
A saját dolgunkat könnyítjük meg, ha olyan bútort választunk, amit nem kell naponta portalanítaniZephyr18 / Getty Images Hungary

Az sem praktikus, ha a szekrényünk is lakkozott, mert ha véletlenül nem a fogantyú segítségével nyitjuk és zárjuk az ajtókat, az ujjunk nyoma azonnal ott éktelenkedik majd a szekrényen. A praktikum jegyében jobban járunk, ha könnyebben tisztán tartható matt felületű bútorokkal rendezzük be otthonunkat.

Megjelent az új Dívány-könyv!

Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek