Ha nem szeretnénk, hogy a szavatossági idő lejárta előtt megromoljanak a piperecikkek, vagy tönkre menjen a hajszárító, akkor ezeknek nem a fürdőszobában van a helye – ahogyan az alábbiakban felsoroltaknak sem.
Gyógyszert soha ne tárolj fürdőszobában
Egyebek között nem tanácsos a gyógyszereket és a vitaminokat sem a fürdőszobában tárolni, mert ezeket általában szobahőmérsékleten, 20-25 Celsius-fok között kell tartani. Ám ha egy nedvességgel teli helyiségben, például a fürdőszobában tartjuk őket, elveszíthetik hatékonyságukat, vagy megromolhatnak még a lejárati dátum előtt.
Keress más helyet a törölközőknek
A fürdőszoba tökéletes táptalaja a penésznek, és a gomba könnyen megtelepszik a törölközőkön. Természetesen a használatban lévő törölközőnek a fürdőszobában, felakasztva van a helye, és tanácsos rendszeresen cserélni, de a tiszta, száraz törölközőknek keressünk másik helyet.
Csakúgy, mint a törölközők, a nedves köntösök is baktériumokat hordozhatnak, éppen ezért ne hagyjuk a vizes fürdőköpenyt a párás fürdőszobában, mert ott nem fog teljesen megszáradni.
Felszívják a nedvességet a könyvek
Igazán felemelő élmény egy kád forró vízben olvasni a kedvenc magazinunkat vagy regényünket, ám a fürdőszobában használt és tárolt könyvek, valamint folyóiratok felszívják a nedvességet, így az oldalak hullámosak, ráncosak lesznek.
Az ékszereket is vidd másik helyiségbe
Az ékszerdobozokat nem csak esztétikai szempontból javasolt a komódon tartani. A fürdőszobában lévő magas páratartalom miatt az ékszerek a szokásosnál gyorsabban opálosodhatnak, mattulhatnak, különösen, ha ezüstből készültek. Éppen ezért az ékszereket jobb hűvös, száraz helyen tárolni. Egy másik hatékony módszer lehet, ha légmentesen záródó tasakba tesszük a fülbevalókat, nyakláncokat, gyűrűket.
Száműzd onnan a sminket és a körömlakkot
A fürdőszobában tárolt sminktermékek sokszor nem kívánt hőnek és nedvességnek vannak kitéve, ami felgyorsítja annak lehetőségét, hogy penész vagy más baktérium szaporodjon el rajtuk, így gyorsabban megromolhat a rúzs, a szemhéjpúder, az alapozó vagy a szempillaspirál.
Nem beszélve arról, hogy ha a vécé is a fürdőszobában van, akkor a sminkkefék jóval nagyobb szennyeződésnek vannak kitéve.
A körömlakkoknak sem tesz jót a fürdőszobai környezet. Általában a körömlakkok két évig használhatók, de ha a fürdőszobában hagyjuk, akkor gyorsabban megromolhat, aminek szintén a hő és a páratartalom az oka.
Árt a parfümnek is a hő
A fürdőszobában keletkező magas hőmérséklet árt a parfüm minőségének. A szakértők szerint az a hőmérséklet-ingadozás, ami egy forró zuhany után párával tölti meg a fürdőszobát, tönkreteheti és megbonthatja az illat molekuláris összhangját, emiatt megromolhat a parfüm.
A borotvapengék berozsdásodhatnak
Abból semmi gond nem lehet, ha az éppen használatban lévő borotvát a fürdőszobában tartjuk, de a használaton kívüli új borotvapengéket ne ebben a helyiségben tároljuk. Ellenkező esetben a páratartalom miatt berozsdásodhat vagy megfakulhat, mielőtt még használatba vennénk őket. Ha nem egyszer használatos borotvánk van, akkor minden alkalommal szárítsuk meg a pengéket, hogy hosszabb ideig hatékonyak legyenek.
Nem vízálló elektronika
Sokan szeretnek zenét hallgatni zuhanyzás közben, de a pára komoly károkat tehet a telefonban vagy a hordozható hangszóróban, éppen ezért jobban járunk, ha beruházunk egy zuhanyrádióra, vagy egy vízálló hangszóróra.
Bármilyen jelentéktelennek tűnő helyiség is az előszoba, mégis igen fontos szerepet tölt be a lakásunkban. A hozzánk érkezőben itt születik meg az első benyomás rólunk, az otthonunkról. Íme, néhány ötlet, hogyan lehet barátságos ez a helyiség.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés