A legnagyobb fejtörést a fürdőszobákban az jelenti, hogy túl kevés a hely. Ha a helyiség méretén nem lehet változtatni, olyan lakberendezési trükkökhöz kell folyamodnunk, amelyekkel tágasabbá tehetjük a legkisebb fürdőszobát is.
Játsszunk a színekkel és a fénnyel
A szűkös tér azonnal tágasabb lesz a fürdőszobában, ha fényes felületű, világos színű csempét választunk, hiszen az visszaveri a fényt. A valóban pici kis fürdőszobában soha ne használjunk sötét, csakis világos színeket. A sötét színek még inkább szűkítik, összenyomják a teret.
A világos színtónust azonban jól elhelyezett fényforrásokkal még barátságosabbá, derűsebbé tehetjük.
Ügyeljünk arra, hogy ne csak egyetlen lámpa kerüljön a fürdőszobába, hanem ha megoldható, a megfelelő hatás elérése érdekében helyezzünk el több kisebb fényforrást is.
A csillogó, fémes kiegészítőkről visszaverődő fények is növelik a térérzetet. Tágítja és világosítja a teret, az is, ha a mennyezetet világosra festjük.
A tükör minden helyiségben tágassá varázsolja a teret
Minél nagyobb felületet biztosítunk a tükörnek, annál tágasabb érzést kelt a fürdőszoba. Ráadásul, ha ablakkal szemben helyezzük el tükröt, akkor a fényt is visszatükrözi. Praktikus megoldás lehet, ha már maga a fürdőszobabútor is tükrös, vagy ha a fényes textúrák nemcsak a fali csempén, hanem a berendezésekben is megjelennek.
Falba rejtett tárolók
Nem csupán az összképet javítja, de a teret is növeli, ha a fürdőszobában használatos holmikat, pipereszereket nem hagyjuk szerteszét nyitott polcokon, esetleg a kád vagy a mosdókagyló szélén. Jobban járunk, ha még a mindennapi használatban lévő dolgainkat is fürdőszobaszekrénybe rejtjük. A falra függesztett bútorok, tárolók optikailag is növelik a teret.
A fürdőszoba kialakításakor a zuhanyzóban vagy a kád mellett falba beugró polcos tárolókat is építhetünk, ahová kényelmesen pakolhatunk.
Azzal is rengeteg helyet spórolhatunk, ha a fürdőszoba falába szekrényrészt süllyesztünk, amit gipszkartonnal vagy bútorlappal „kibélelhetünk”.
Tetőablak mint tértágító – akár a fürdőszobában is
A tükör mellett az egyik leghatékonyabb tértágító az ablak. Ha van rá lehetőség, igazán érdekes hatást kelt, és a szokásostól eltérően felülről nyitja meg a teret egy tetőablak. Éjszaka lenyűgöző látványt nyújt, nappal pedig a természetes fénynek köszönhetően a villanyt sem kell felkapcsolni.
Ne zsúfoljunk össze mindent
Ha nincs lehetőségünk arra, hogy kádat és zuhanyzót is kialakítsunk a fürdőszobában, akkor jobb, ha kombináljuk a kettőt. A zuhanyzóhoz zuhanykabinra sincs szükség, sokszor elég, ha csak egy üveg zuhanypanellel választjuk le. Ez nemcsak helytakarékos megoldás, hanem látványos és tértágító hatású is.
A kellemes látvány érdekében rendszeresen távolítsuk el a szappanmaradékot és a vízcseppek után megmaradt foltokat az üvegről, vagy legyünk előrelátók, és eleve speciális vízlepergető bevonattal rendelkező üvegpanelt válasszunk.
A mosógépnek is jut hely
Ha a fürdőszobában kell elhelyeznünk a mosógépet, mert nincs lehetőség a lakás egyéb helyiségében mosókonyhát kialakítani, akkor a leginkább helytakarékos megoldás, ha a mosdókagylónak vízálló bútorlapból pultot építünk, ami alatt kényelmesen elfér a mosógép. Ha a szárító- és mosógép külön-külön készülék, praktikus velük felfelé terjeszkedni, és egymásra helyezve tornyot építeni a belőlük.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés