Több millióért árulják a TikTok-os telefonokat a tiltás óta az amerikaiak

tiktok-telefon-1383931877
Olvasási idő kb. 3 perc

Mióta egy rövid időre betiltották az Egyesült Államokban a népszerű közösségi platformot, az eBayen egyre másra jelennek meg olyan, méregdrágán kínált telefonok, amelyeknek egyetlen különleges tulajdonsága az, hogy fenn van rajtuk a TikTok.

Több ezer, olykor több mint tízezer dollárért kínálnak egyes telefonokat az eBayen. A furcsa jelenség magyarázata a TikTok betiltásával kapcsolatos. Noha a közösségi platform egy rövid kiesés után egy ideje már ismét elérhető az Egyesült Államokban, továbbra sem teljesen tiszta, hogy mi lesz az alkalmazás sorsa. 

Ezért keresik a tiktokos telefonokat

Az USA legfelsőbb bíróságának határozata szerint a TikTok csak akkor működhet tovább Amerikában, ha a kínai tulajdonos, a ByteDance eladja amerikai üzletágát egy amerikai cégnek. Mivel ez nem történt meg, a közösségi platform el is sötétült január 20-án, ám Donald Trump frissen beiktatott elnök 75 nap haladékot adott a cégnek, így a szolgáltatás ismét elérhetővé vált. A Google és az Apple alkalmazás-áruházába azonban nem tért vissza, továbbra sem lehet onnan letölteni.

Így fájhat azoknak a feje, akik új telefont vásárolnak, vagy hirtelen fölindulásból letörölték az appot.

Nem tudni, valóban megveszik-e ennyiért a tiktokos telefonokat
Nem tudni, valóban megveszik-e ennyiért a tiktokos telefonokatFreshSplash / Getty Images Hungary

Ez az oka annak, hogy az utóbbi napokban rendkívül sok olyan telefont kezdtek el árulni az eBayen, amelynek egyetlen különlegessége, hogy telepítve van rá a TikTok. A Wired beszámolója szerint mintegy 9000 ilyen készüléket kínálnak eladásra, roppant borsos áron. Találni közöttük olyan, amelyért „aránylag” kevés pénzt, 2000-5000 dollárt kérnek (780 ezer-2 millió forint).

Akad azonban olyan is, amelyet 50 ezer dollárért, vagyis mintegy 19 és fél millió forintért hirdetnek.

Az persze erősen kérdéses, hogy valóban cserélnek-e gazdát ilyen összegekért telefonok. Az eBayen ugyanis csak az látszik egy terméknél, hogy mennyiért kínálják, az nem, hogy ténylegesen mennyiért vették meg. Sőt, bevett módszer az is, hogy valaki saját maga vásárolja meg a saját maga kínálta árut, ezzel próbálva hitelesebbé tenni hasonló árú termékeit.

Megjelent az új Dívány-könyv!

Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

 

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek