Ha élnek rokonaid külföldön, akkor persze lehetséges, hogy ők állnak a furcsa előhívó mögött, de még ebben az esetben is valószínű, hogy számukat elmentetted a készülékedbe, így nem fognak ismeretlen számról keresni. Ha tehát nem nyaral vagy él hozzátartozód, közeli ismerősöd külföldön, de még csak nem is dolgozol nemzetközi kapcsolatokkal rendelkező cégnél, semmi okod nincs arra, hogy foglalkozz egy ilyen hívással.
Ennek eredményeképp hosszasan lóghatsz a méregdrága másodperctarifás hívásban, miközben azt hiszed, még csak fel se vették a telefont.
Így buktass le egy wangiriző telefonhívást
A csalástípus furcsa neve Japánból ered, ahol kidolgozták a módszert. Afrikai vagy közép-amerikai számok mellett akár európai országok előhívóját is bevonják a csalásba, ami megnehezíti a dolgodat, hisz azt könnyebb elhinni, hogy egy uniós államból keres valaki, mint hogy épp Nigériából tárcsázták számodat.
A Magyar Nemzeti Bank a következőket tanácsolja azoknak, akik nem szeretnének átverés áldozatává válni:
- a külföldi számokról érkező hívásokat kezeld kritikusan, főként, ha egzotikus, igen távoli országból érkeznek
- mielőtt visszahívnál egy ilyen számot, ellenőrizd azt: a wangirizésre használt számokra az interneten rákeresve ki fog derülni, hogy csalásban érintettek
- ha kiderítetted, hogy egy számot wangirire használnak, letilthatod telefonodon, vagy előhívószámokat csoportosan is letiltathatsz mobilszolgáltatódnál.
Más telefonos csalási módszerekkel is próbálkozhatnak nálad, melyekről ebben a cikkünkben is olvashatsz.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés