Hajmeresztő eljutni a világ legkényelmetlenebb kisboltjába

GettyImages-539599586
Olvasási idő kb. 3 perc

Hogyan lehet kényelmetlen egy kisbolt? És vajon mivel érdemelheti ki egy aprócska üzlet a világ legkényelmetlenebbje címet? Nos, erre csak az tud igazán hitelesen válaszolni, aki meg is járta már e különös kis helyiséget. Bár igaz, ami igaz, a lehetőség nem sokaknak adatik meg.

Budapesttől több mint 12 ezer kilométerre található az a kisbolt, amelyre nemes egyszerűséggel csak a világ legkényelmetlenebbje nevet aggatták. Hogy találó-e az elnevezés, azt mindenki döntse el maga, miután megismerte az üzlet történetét.

Nehezen elérhető kisbolt

Noha lehet, hogy az árai elérhetőek, a kisboltról ez korántsem mondható el. A kínai Shiniuzhai Nemzeti Geológiai Parkban található különös kis üzletet ugyanis nem olyan könnyű megközelíteni, sőt inkább azt is mondhatnánk, hogy igencsak nehéz és meglehetősen körülményes.

A szédítő kis üzlet ugyanis 120 méter magasban lóg, amelyhez állig felszerelkezve, via ferrata úton kell felmászni.

A mindössze 2 négyzetméteres helyiségben ingyenvizet és apró, bekapni való falatokat kínálnak, amelyekért másfél órát kell mászniuk a kitartó turistáknak. 

Az alkalmazottaknak is akadnak nehézségei

A snackboltban egyszerre csak egy alkalmazott dolgozik, az ő feladata reggelente feltölteni a készleteket. Noha egy dolgozó korábban elárulta, hogy az üzlet nyilvánvalóan nem hoz sok pénzt,

úgy érzik, nagyon fontos a munkájuk, amiért sok turista rendkívül hálás.

Az üzlet munkatársainak azonban nincs könnyű dolga, hiszen a napjaikat nemcsak a mindennapi mászás nehezíti meg, hanem a vízivás is, amelyet igyekeznek nem túlzásba vinni, hiszen meglehetősen fárasztó lemászni a vécére, majd onnan vissza. 

Magyarországon is van ilyen útvonal

Ahogyan a legtöbb via ferratán, úgy e körülbelül 800 méteres útvonal mentén található távon is acélhorgonyokat, kábeleket és korlátokat csatlakoztattak a hegyoldalhoz, hogy segítsék a kalandorokat a nehéz terepen való áthaladásban.

Azt tudtad, hogy ehhez hasonló izgalmakat Magyarországon is át lehet élni?

Az első ilyen útvonal Cseszneken, a Kőmosó-sziklánál készült, amelyen háromféle pályát is tesztelhetnek a mászók. Ám emellett még megannyi hazai helyen találhatunk izgalmasabbnál izgalmasabb terepet, legyen az a Zemplén szívében található Megyer-hegyi Tengerszem, vagy a felsőtárkányi.

Megjelent az új Dívány-könyv!

Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Ezt olvastad már?

Érdekességek