A Magyarországon nem jellemző halfajt még július 5-én fogta ki Csonó Tibor horgász a Szolnok térségében lévő Holt-Tiszából – adta hírül a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság (Kötivizig).
Veszélyes a hal jelenléte Magyarországon
Noha Sólyom Norbert biológus szerint, miután a 13 Celsius-fokos vízhőmérséklet alatt elpusztul, a pirapitinga nem valószínű, hogy megtelepedik a hazai vizekben, ismeretlen betegségekkel azonban még veszélyeztetheti a halállományt.
Egy trópusi halbetegség elterjesztése az adott víztér őshonos halállományára jelenthet komoly veszélyt jelenthet.
A szakértő felhívja a figyelmet arra is, hogy azok az akvaristák, akik megunták a díszhalaikat megunták, vagy anyagai okok miatt nem tudják tovább tartani, ne a természetes vizeinkbe engedjék szabadon, hanem próbálják meg értékesíteni, esetleg eladományozni.
Már aligátorteknős is horogra akadt
Ezen a nyáron nem ez volt az első veszélyesállat-fogás: mint arról még július elején a Dívány is írt, a Balatonban egy 20 centiméteres aligátorteknős akadt egy halászhálóba, amely valószínűleg ugyancsak az Európa-szerte felelőtlenül szabadon engedett terráriumi példányok egyike. A kifogott állat a kőröshegyi Teknős Parkba került. A tóban talált, egyébként nagy tűrőképességű állat hatalmas károkat tudna okozni a helyi ökoszisztémákban, többek között azért, mert az akár 70-80 centiméteresre is megnövő, kifejlett hím példány nagyobb állatokat is elejthet. Az Amerikai Egyesült Államok nagy részén, valamint a Kanada területén előforduló aligátorteknősre egyébként Balatonőszöd és Balatonszárszó között bukkant fel.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés