A középkorban a városok fejlődését az ott letelepedő kézművesek és kereskedők mozdították elő: gyakran külön utcájuk volt az egyes mesterségek követőinek. A nagyobb városokban a középkorban megalakultak az első egyetemek is, a diákok pedig az órák után egy-egy csapszékben múlatták az időt.
A középkori városok sokszor zsúfoltak voltak, keskeny és szennyes utcákkal, hiszen a szennyvíz elvezetéséről kevés helyen tudtak gondoskodni. A folyóparti városokban szinte mindig állt egy-két vízimalom, és lakói sokszor fallal vették körül, hogy távol tartsák a rossz szándékú idegeneket. Ma már kevés olyan város található Európában, amely épen maradt – pedig milyen jó is andalogni az ódon épületek között, rácsodálkozni a macskaköves terekre, és elképzelni, milyen lehetett itt a régmúlt korokban az élet.
Összeállításunkban 12 gyönyörű állapotban megmaradt középkori várost mutatunk be, amelyek mindegyikét érdemes legalább egyszer meglátogatni.
A képre kattintva galéria nyílik!
Ha szívesen olvasnál még középkori témákról, az alábbi cikkünket ajánljuk a figyelmedbe:
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés