2001-ig a drachma volt Görögország hivatalos pénzneme, Szlovákiában pedig 2008-ban még szlovák koronával lehetett fizetni. Ha csak apróságot vett az ember, Olaszországban sem kellett több millió lírát kiadni, még ha ott röpködtek is a nagy címletek.
Ha erősebb volt a nemzeti valuta, a váltópénz is ért még valamit. Ezért aprópénzük nevére még emlékezhetnek az utazás szerelmesei vagy a pénz(nemek) rabjai.
Ahol pedig továbbra is saját nemzeti fizetőeszköz van használatban, ott még ma is meg kell erőltetni vásárláskor a szürke agysejteket. Talán segít egy kis ismétlés.
Minden kérdés megválaszolására 40 másodperc áll rendelkezésedre. Jelöld meg a helyes választ, vagy várd ki az idő végét, vagy kattints a "Következő kérdés" gombra. A linkre kattintva elindul a játék.
Sajnos nem sikerült :(
Kérjük próbáld meg újra.
Az értékelésért már csak egy aprót kell lejjebb görgetni!
Értékelés:
0-3 találatig: Nem szeretnénk túl szigorúnak tűnni, de ez a teljesítmény, egy fitying nem sok, annyit se nagyon ért.
4-7 találatig: Talán nem esett le időben a tantusz, azért nem lett jobb az eredmény. Sebaj, semmi pénzért ne keseredj el!
8-10 találatig: Az ilyen szenzációs eredmény a világ minden pénzét megérné, csak sajnos most nem tudunk utalni. Szívből jövő gratulációkat azonban ezúton küldjük.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés