A Birminghamben található könyvtár 2011-ben épült fel, ám csupán két év múlva nyitotta meg kapuit, hiszen ennyi ideig tartott, míg a régi könyvtárból minden kötet átkerült. Az épület Birminghamnek az ipari forradalomban játszott szerepét hivatott reprezentálni, ezért egyedi mintázat veszi körül.
Birmingham könyvtárai: elcsúfította a város testét a második épület
Birminghamnek ez a harmadik könyvtára. A viktoriánus épület lerombolása után egy új, korhű betonkolosszust emeltek, amit a helyiek csúf sebhelyként láttak városukban tátongani, hiszen nem hordozta azokat az elegáns jegyeket, amelyeket az egykori, pompával díszített épület.
Az új könyvtárba hosszú ideig tartott átszállítani az értékes kiadványokat
A régi és az új könyvtár között nem nagy, csupán kétpercnyi sétatávolság volt, így a könyveknek nem kellett sokat utazniuk, ám mivel számos muzeális értékű kiadványt rejtegetnek a falak, nagy körültekintéssel kellett átszállítani őket új otthonukba. A világ egyik legnagyobb könyvtáraként emlegetett birminghami kilenc emelettel és egy pincerésszel rendelkezik, mely a gyerekkönyvtárnak ad otthont, a másik felében pedig a zenekedvelők találhatják meg kedvenc köteteiket és lemezeiket.
Nem minden kötet kölcsönözhető; ezeket a természetes fénnyel borított tanulóhelyiségekben lehet használni, éppúgy, ahogyan a térképeket, amelyekből szintén több áll rendelkezésre.
Nézd meg videónkban, hogy mennyi csodát rejt az épület!
Finnországban is vannak érdekes könyvtári történetek, mint például ez a 84 évvel a lejárati idő után visszajuttatott könyv.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés