Akinek 2017-es a vízórája, annak 2025 végéig hiteles a mérője – ezeknek az eszközöknek a hitelességi ideje a hatályos jogszabályok szerint ugyanis nyolc év. (A dátum egyrészt matricával vagy gravírozással magán a mérőn, másrészt a számlákon is szerepel.) A hitelesség lejárta után a Fővárosi Vízművek már nem az eszköz alapján küld számlákat, hanem a társasház becsült értéke alapján számolják ki a vízdíjat – figyelmeztet cikkében az Infostart.
Márpedig ez szinte minden esetben magasabb összegről szóló számlákat eredményez.
Nem érdemes halogatni, magasabb rezsidíj lehet a vége
Fogarasi Gábor, a Fővárosi Vízművek vízmérő-kezelési osztályvezetője szerint azért sem érdemes halogatni a cserét, mert az érintett 80 ezer háztartás aránylag magas számnak számít. Így arra lehet számítani, hogy az év második felében betelik a vállalat és szerződött partnereinek kapacitása. Fontos tudni, hogy a mérőórák tulajdonosai a felhasználók, ezért a cseréről is nekik kell gondoskodni.

A legegyszerűbb a Fővárosi Vízművek munkatársaival elvégeztetni a munkát, ám a szolgáltatóval szerződésben álló húsz partner közül is lehet választani.
A mérők cseréjének ára annak függvényében változhat, hogy kit bíz meg a mellékvízmérő cseréjével a fogyasztó. A Fővárosi Vízművek például május 10-ig 10 százalékkal olcsóbban elvégzi a munkát. A szakember hozzátette: a mérők számától függően 30 ezer és 100 ezer forint közötti összeggel kalkulálhatnak fogyasztók.

Számos magyar háztartást érint ez a pluszkiadás, aki elfelejti ellenőrizni, komoly bajba kerülhet.
Tovább olvasom
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés