Ha csöng a telefon, és a kagylót felemelve azt halljuk, hogy a rendőrség telefonált, legtöbbünk nem kételkedik a hívó hitelességében. Pedig az alapvető óvatosságról ilyen esetekben sem érdemes megfeledkezni, akár olyan helyzet is elképzelhető, amikor a legjobb megoldás a hívás megszakítása. Ezt valószínűleg az a soproni nő is megtanulta, aki hitt a „rendőröknek” – 6 millió forintot loptak el tőle.
Elhitte, hogy a rendőrségtől telefonálnak
Minden jel szerint a rendőrségtől érkezett a hívás, és a soproni nő nem is kételkedett ebben. A bűnöző határozott hangon közölte áldozatával, hogy csalás miatt nyomoz, és az idős asszony pénze nagy veszélyben van saját bankszámláján. Sikerült arról is meggyőznie, hogy megtakarítását úgy tudja biztonságba helyezni, ha átutalja a rendőrség „biztonságos” számlájára.
A sértett mindezt elhitte, és háromszor is bement a bankba, hogy összesen 6 millió forintot utaljon el.
A csaló arra is gondot fordított, hogy figyelmeztesse a nőt, hogy senkinek ne beszéljen az ügyről, még a családtagjainak se. Az asszony végül ezt mégis megtette, és elmesélte a lányának, mi történt vele. A lányában gyanakvást keltett az eset, és feljelentést tett a rendőrségen.
A bűntett kapcsán a rendőrség figyelmeztet: rendvédelmi dolgozók sosem kérik azt senkitől, hogy pénzt utaljon a bankszámlájáról. Ha valakit ilyennel keresnek meg, a hatóság azt tanácsolja: bontsuk a vonalat.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés