Új forintot vezetnek be Magyarországon: ez más lesz, mint a többi

forint új
Olvasási idő kb. 2 perc

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) „Főőrség” megnevezéssel különleges, hatszög alakú színesfém emlékérmét bocsát ki nemzeti ünnepünk alkalmából augusztus 20-án.

Az új forint bankérmékre a Budai Várnegyed szívében található Főőrség épülete került, amely egykor a királyi palota őrségének szolgálati helyéül szolgált, ma pedig a történelem és a kultúra találkozási pontja. Ez a neoreneszánsz stílusú épület elegáns homlokzatával és díszes részleteivel hűen tükrözi a 19. századi építészet pompáját. A Nemzeti Hauszmann Program keretében 2020-ra újjáépült Főőrség most kulturális térként funkcionál, kiállításoknak és rendezvényeknek ad otthont – olvasható a Magyar Nemzeti Bank oldalán.

Augusztus 20-án jelenik meg az új forint emlékérme

A Magyar Nemzeti Bank „Főőrség” megnevezéssel 3 000 forint névértékű új emlékérmét bocsát ki a Nemzeti Hauszmann Program eredményeit bemutató emlékérme-sorozat 3. elemeként. A széria elsődleges szerepe a figyelemfelhívás és ismeretterjesztés, a Budavári Palotanegyed megújításának célkitűzéseit reprezentálja, elemei a készpénzforgalomban nem játszanak szerepet. A hatszög alakú, méhsejtszerűen egymáshoz illeszthető, 7 tagúra tervezett emlékérme-sorozat a Nemzeti Hauszmann Program keretein belül felújított vagy újjáépített épületeket, valamint más várbéli helyszíneket örökíti meg.

Ilyen lesz az új forint érménk
Ilyen lesz az új forint érménkMNB

Az egyedi, hatszög alakú emlékérme réz (89%), alumínium (5%), cink (5%) és ón (1%) ötvözetéből (úgynevezett Nordic gold) készült, súlya 20 gramm, egymással szembeni csúcsainak távolsága 37,18 mm, széle sima. Az emlékérméből 20 000 darab készíthető, különleges – proof-like – technológiával.

Az emlékérmék értékközvetítő és figyelemfelhívó szerepének minél szélesebb körű érvényesülése érdekében a „Főőrség” színesfém emlékérme – a rendelkezésre álló készlet függvényében – a kibocsátást követően egy évig névértéken vásárolható meg 2024. augusztus 21-től az érméket gyártó és forgalmazó Magyar Pénzverő érmeboltjában és a budapesti Pénzmúzeumban.

Megjelent az új Dívány-könyv!

Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Ezt olvastad már?

Érdekességek