Az ügyfélkapus átállással többezer forintot veszíthetsz, ha nem vigyázol

ugyfelkapu-penz-2172808798
Olvasási idő kb. 2 perc

Mindenképp érdemes jól megnézni, milyen hitelesítő applikációt töltünk le az „Ügyfélkapu+”-hoz, nehogy úgy járjunk, mint az a felhasználó, aki az első találatra rákoppintott a Google Play áruházban, és meglepődött, amikor kiderült: pénzbe kerül a program.

Kellemetlen élményben volt része egy felhasználónak, aki (illetve a fia) aztán meg is osztotta tapasztalatait egy közösségi oldalon. Az Ügyfélkapuba belépve találkozott a felhívással, hogy regisztráljon az „Ügyfélkapu+”-ba – mint ismert, az előbbit az év végén felváltja az utóbbi, amelyhez egy hitelesítő alkalmazásra is szükség van. 

Az új ügyfélkapu sem kerül pénzbe

Le is akart tölteni az illető egy megfelelő hitelesítő mobilappot, így ellátogatott a Google Play áruházba. Az authentikátor keresőkifejezésre kiadott találatok közül rákoppintott az elsőre, és elvégezte a regisztrációt. Kicsit furcsának találta, hogy meg kellett adnia a bankkártyaadatait, és 1 eurós fizetést kell indítania, ám ennek ellenére nem szakította meg a folyamatot.

Másnap érte a roppant kellemetlen meglepetés: 19 eurót (közel 8 ezer forint) vontak le számlájáról.

Ha pénzbe kerül az „Ügyfélkapu+”-hoz a hitelesítő, akkor nem jó alkalmazást töltöttél le
Ha pénzbe kerül az „Ügyfélkapu+”-hoz a hitelesítő, akkor nem jó alkalmazást töltöttél leBődey János / Index

A férfi először csalásra gyanakodott, és kapcsolatba is lépett a bankjával. Végül egy másik felhasználó derítette ki, pontosan mi is történt: a fenti keresőkifejezésre kiadott találatok közül az első egy szponzorált, ám fizetős hitelesítőapplikáció. A férfi tehát nem átverés, hanem saját figyelmetlenségének lett az áldozata.

Fontos levonni a megfelelő tanulságokat, és jól megnézni, milyen hitelesítőapplikációt töltünk le az „Ügyfélkapu+”-hoz. Érdemes valamelyik ismert cég programját használni: a többi között a Google-nak, a Microsoftnak és a Samsungnak is van ilyen mobilalkalmazása.

Hogy pontosan mit kell tenni ahhoz, hogy az Ügyfélkapu megszűnése után is tudjunk online intézni ügyeinket az „Ügyfélkapu+”-szal vagy a Digitális Állampolgárság mobilalkalmazással, az kiderül ebből a cikkünkből.

Megjelent az új Dívány-könyv!

Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

 

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek