A Magyar Nemzeti Bankon belül működő Pénzügyi Békéltető Testület szakmai cikkben figyelmeztet arra, hogy ne hagyjuk elszabadulni az ünnepi költéseket, mert később igencsak megbánhatjuk, mennyit vásároltunk. Ha pár százezerre ugrik fel nagyobb ajándékok miatt a hitelkártya-tartozás, még lesöpörhetjük vállunkról annak súlyát azzal, hogy pár hónap alatt ezt az összeget könnyedén törlesztjük – ám ha ez mégsem sikerült, annak pénzügyi katasztrófa lehet a következménye a családban.
A hitelkártyás fizetésnek vannak buktatói
Ha mégsem tudjuk ugyanis a százezres nagyságrendű összeget megfizetni, néhány év alatt a kamatok miatt már milliósra duzzadhat a tartozás, és ennek már nagyon komoly következményei vannak.
Ezekre számíthatunk abban az esetben, ha nem sikerül a türelmi időszakon belül visszafizetni az elköltött pénzt:
- felszólító levelet kapsz a banktól: ezt semmiképp se ignoráld, a legjobb, ha azonnal felveszed a kapcsolatot a pénzintézettel és részletfizetésben állapodsz meg,
- ha ez sikertelen, a bank felmondja a szerződésedet, és fizetési meghagyást bocsáthat ki,
- ha így sem jut pénzéhez jutni, elindul a végrehajtás folyamata, bankszámládat zárolhatják, ingóságaid lefoglalják és jövedelmeid is letilthatják,
- akár követeléskezelőhöz is kerülhet a teljes ügy.
Azt is fontos tudni, hogy a hitelkártya THM-je az egyik legmagasabb, így az ilyen típusú tartozás összege igencsak gyorsan kezd el nőni, ezért tényleg megfontoltan érdemes csak költeni a hitelkártyáról.
Ha a baj már megtörtént, érdemes a banknál kezdeményezni a mindkét fél számára vállalható részletfizetési megoldást: méltányossági kérelemmel is élhetsz. Ha ez sikertelen, a Pénzügyi Békéltető Testületnél még akkor is elindítható egy újabb méltányossági eljárás, ha egyébként már fizetési meghagyásig jutott az ügyed.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés