A thrifting és a fenntartható életvitel kéz a kézben jár, hiszen 92 millió tonna ruhát dobunk ki évente, a fast fashion cégeknek „köszönhetően”. Az egyre gyorsuló divat és a túlfogyasztás a textilgyártásból származó megannyi szén-dioxid kibocsátáshoz és az erőforrások kimerüléséhez vezet. A turkálókban történő ruhavásárlás elősegíti a fenntarthatóságot azáltal, hogy a ruhákat a hulladéklerakók irányából az újrafelhasználás irányába fordítja.
Ruhaturi: vásárlás vagy hobbi?
A fiatalok körében a thrifting inkább hobbi, mintsem takarékos ruhavásárlási törekvés vagy környezettudatossági akció. A social média videós felületein elterjedt tartalommá vált, a turkálókban talált kincsek és a filléres outfitek bemutatása.
Sokak számára a kezdeti környezetkímélő gondolkodásmód átfordul egy halmozó életstílussá, hiszen ki tudna nemet mondani a pár száz forintos ruhadaraboknak.
Sajnos az impulzusvásárlások során felhalmozott ruhadarabok nagy része a kukában végzi, így teljesen kontraproduktív akcióvá válik a turkálás. A tengerentúlon hatalmas port kavart a turkálók megnövekedett látogatottsága miatt bekövetkezett áremelkedés, így az eredeti funkcióját teljesen elveszítették a secondhand boltok, amelyek a megfizethető ruhadarabok voltak.
Tekintsd meg videónkat, ahol Balla Gabriella személyi stylistot kérdezzük a fenntartható divatról és a környezettudatos ruhavásárlásról!
Ha szeretnéd azt is megtudni, milyen színek uralják majd a jövő évet, ajánljuk figyelmedbe e cikkünket is.
Megjelent az új Dívány-könyv!
Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés