Így kelt félelmet, és ezért vásárolunk a Temuról

GettyImages-2110547809
Olvasási idő kb. 2 perc

“Kihagyhatatlan” ajánlatokkal bombáz minket a Temu, ami a kimaradástól való félelmünket fordítja ellenünk.

A TikTokhoz hasonló hasonló mechanizmusokat alkalmaz a manapság igen népszerű online piactér, a Temu – írja a MediaFuture szaklap.

A Temu alkalmazásában a felhasználók különféle kedvezményeket és ajánlatokat kapnak, amelyek csak egy bizonyos ideig érvényesek. Az applikációt úgy alakították ki, hogy könnyen átlátható és vonzó legyen, ezáltal növelve a vásárlási kedvet és a rendszeres visszatérés iránti vágyat.

Így kelt bennünk félelmet a Temu

Ahogy a MediaFuture írja, a Temu esetében különösen erős a felhasználókban a „fear of missing out” (FOMO), azaz a kimaradástól való félelem, mivel

a felhasználók úgy érzik, hogy folyamatosan nyomon kell követniük a legújabb ajánlatokat és akciókat, amelyekről úgy vélik, hogy bármikor eltűnhetnek.

Ezért vásárolunk a Temuról:
Ezért vásárolunk a Temuról: "kihagyhatatlan" ajánlatok és kedvezményekFlorence Lo / Reuters

A személyre szabott ajánlások és a gamifikációs elemek – például pontgyűjtés vagy jutalmak megszerzése – szintén arra ösztönzik a felhasználókat, hogy minél több időt töltsenek az alkalmazásban, és még inkább bevonódjanak a platform által kínált lehetőségekbe.

Az így kialakuló szokások hasonló függőséget hoznak létre, mint a közösségimédia-alkalmazások, ahol a felhasználók folyamatosan keresik az új ingereket és jutalmakat.

Arról, hogy miért jelent ez hosszú távon is problémát, és milyen javaslatok, kezdeményezések vannak a közösségimédia-használat, valamint a Temuhoz hasonló alkalmazások által kialakított függőség leküzdésére, a MediaFuture bővebben is ír ebben a cikkében.

Megjelent az új Dívány-könyv!

Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Érdekességek