Eszedbe se jusson fizetni, ha ilyen számlát kaptál: minden pénzed elveszítheted

GettyImages-1257750228
Olvasási idő kb. 3 perc

Újabb trükköt vetettek be a csalók, most a Yettel nevében küldenek számlaleveleket. Aki azonban a linkre kattintva annak rendje és módja szerint megpróbálja kifizetni az összeget, az valószínűleg a számláján lévő minden pénzétől elbúcsúzhat.

Nem lankad a csalók lendülete, hogy hozzájussanak bankszámlánkon őrzött pénzükhöz. Ezúttal a Yettel neve mögé bújva próbálják megszerezni adatainkat, hogy azok segítségével megnyíljon előttük az út megtakarításainkhoz. Egy ilyen hivatalosnak kinéző számlalevelet az Economx szerkesztősége is kapott, de ők időben rájöttek, hogy hamisítvánnyal állnak szemben. Mutatjuk, mik a gyanús jelek, nehogy te belefuss a csalók csapdájába.

Hivatalosnak tűnő számlalevélben kérnek pénzutalást

A Yettel már korábban részletes útmutatót tett közzé hivatalos honlapján arról, hogyan szűrhetjük ki a csaló és adathalász próbálkozásokat. Ebben a szolgáltató leszögezi, hogy kizárólag az eszamla@yettel.hu mailcímről érkezhet számlalevél vagy pénztartozásról szóló figyelmeztetés. Az ezekben megjelenő link pedig minden esetben a https://fiok.yettel.hu/ webcímre vezet.

 

A Yettel nevében érkező számlalevél is adathalászok kreálmánya: ha nem vagy óvatos, sok pénzed bánhatja
A Yettel nevében érkező számlalevél is adathalászok kreálmánya: ha nem vagy óvatos, sok pénzed bánhatjafizkes / Getty Images Hungary

A csalók által küldött levélből viszont látszik, hogy köze sincs a Yettel-hez, kezdve azzal, hogy a feladó mailcímének domainjében khelo365 szerepel, és nem a cég neve. Emellett több elütés és helyesírási hiba is található a levélben, például ékezet nélküli betűk és szavakkal egybeírt számkarakterek. A Yettel ennek kapcsán ismét felhívta a figyelmet, hogy ha bárki hasonló üzenettel találkozik, semmiképpen ne adja meg a személyes vagy bankkártya-adatait.

Korábban már több más szolgáltató nevében küldtek hasonló pénzvadász leveleket: a Magyar Postától kezdve a BKK-n át egészen a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltatóig. A lényeg, hogy mindig győződj meg róla, hogy nem átverésről van szó, de az sem árt, ha tudod, hogy az adott cégtől vársz-e küldeményt, vagy igénybe vettél-e olyan szolgáltatást, amiért még nem fizettél. A legfontosabb, hogy ellenőrizd a webcímre mutató linket, mert abból rögtön látszik, ha csak úgy linkelnek.

Megjelent az új Dívány-könyv!

Bálint Lilla, a Dívány szerzője új könyvében elmeséli, mi történt az irodalom és a művészvilág híres múzsáival a nagy szerelmek elmúlása után.

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

Oszd meg másokkal is!
Ezt olvastad már?

Érdekességek