Az 52 éves Caroline Pover 2021 márciusában vette fel az AstraZeneca vakcinájával a Covid–19 elleni védőoltást, majd alig 9 órán belül súlyos tüneteket tapasztalt saját magán.
A Londontól nem messze élő újságírónő görcsöket, hidegrázást, légzési nehézségeket és alacsony vérnyomást észlelt, melyeket az oltás mellékhatásainak tulajdonított. Stroke-szerű tünetei súlyosbodásával később kórházba is került. Problémái hosszú távon sem múltak el nyomtalanul.
Közben az AstraZeneca közleményt adott ki arról, hogy a szabályozó hatóságok világos és szigorú szabályai mellett biztosították vakcinájuk használatát, valamint jelezték, hogy klinikai kutatásokkal folyamatosan megerősítést nyer, hogy oltóanyaguk alkalmazásának előnyei meghaladják a rendkívül ritka lehetséges mellékhatások kockázatát.
Az újságíróként is dolgozó nő a hozzá hasonlóan járt oltottak számára végül könyvet írt.
A kötet praktikus tanácsokat tartalmaz azok számára, akik hozzá hasonlóan a vakcina egy ritka mellékhatásától szenvednek, a tippek közt étkezéssel kapcsolatos tanácsok mellett olyan orvosok elérhetőségei is szerepelnek, akik segíteni tudnak a pórul járt sorstársain. Saját történetéből előbb csak részleteket osztott meg a közösségimédia-oldalán, majd annak az újságcikknek a linkjét is közzétette, amely esetéről jelent meg a Daily Expressben.
Noha a nő szerint az újság remek munkát végzett, mivel esetét tárgyilagosan és nem bűnbakot keresve írta le, a cikk megosztása után a Facebooktól figyelmeztetést kapott, majd bejegyzését elrejtették. De már ezelőtt is utaltak jelek arra, hogy a Facebook nem nézi jó szemmel bejegyzéseit: miután közvetlenül az oltás felvételét követően, még abban a hiszemben, hogy hamarosan túl lesz az egészen,
több bejegyzésben írt egészségi állapotáról, ezek mellett figyelmeztetések jelentek meg, ismerőseitől pedig megtudta, hogy az általa megosztottak családtagjai hírfolyamában sem tűnnek fel.
A Facebook-figyelmeztetés indoklása szerint a nő újságcikket tartalmazó posztja ellentétes a felület sztenderdjeivel, melyeket azért hoztak létre, hogy a közösség minden tagja biztonságban lévőnek érezhesse magát, mivel a félretájékoztatáson alapuló bejegyzések fizikai károkat okozhatnak. Mindezek mellett profilját is korlátozták.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés