Internetes böngészés közben lelt rá egy zirci férfi egy vonzó hirdetésre, amely mesés hozamú tőzsdei befektetést ígért. Nem is tudott ellenállni a remeknek tűnő lehetőségnek, és regisztrált az oldalra. Hamarosan csöngött a telefonja, és egy ügyintéző ismertette vele a részleteket. Úgy tűnt, minden a legnagyobb rendben van: mindössze 250 dollárnyi regisztrációs díjat kellett befizetnie, és máris indulhatott a tőzsdei kereskedés. A pénzt be is fizette a férfi, ám ezzel még nem volt vége a kiadásoknak.
Befektetés helyett üres bankszámla
A bűnözők fokozatosan hálózták be áldozatukat: telepíttettek vele egy Trader nevű programot, majd időről időre különféle jogcímeken – például értékbiztosítás vagy valutaadó befizetése – összesen több millió forintot csaltak ki tőle. Amikor visszakozni akart,
megfenyegették: törlik tőzsdeszámláját, aminek következtében minden hozamát elveszíti.
Szép lassan azonban világossá vált a férfi számára, hogy bűnözők csapdájába került. Letiltotta bankszámláját, és feljelentést tett a rendőrségen – 17,5 millió forintos kárt jelölt meg.
Japánban egy cégvezetőtől csaltak ki pénzt
Hasonló módon vert át egy kínai állampolgár egy 71 éves japán cégvezetőt a Japánban valaha elkövetett legnagyobb összegű internetes csalásban – számolt be a MTI. A magát közösségi oldalakon hamis profillal, gazdasági elemzőként föltűntető, 34 éves Wen Zhuolin összesen mintegy 2 milliárd forintnak megfelelő összegű japán jent csalt ki áldozatától. Különféle befektetések ürügyén 47 alkalommal vette rá a cégvezetőnőt a bűnöző arra, hogy milliós nagyságrendben utaljon át összegeket, miközben egy alkalmazás segítségével a nyereségtermelés látszatát keltette.
Megjelent az új Dívány-könyv!
A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!
Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!
hirdetés