Be akarta fektetni pénzét, több mint 17 millió forintja bánta

befektetes-penz-932631266
Olvasási idő kb. 2 perc

Remek hozam ígéretével csábították a zirci férfit, aki tőzsdei befektetés után kutatott. A csalók fokozatosan hálózták be, végül összesen 17,5 millió forintot zsákmányoltak tőle.

Internetes böngészés közben lelt rá egy zirci férfi egy vonzó hirdetésre, amely mesés hozamú tőzsdei befektetést ígért. Nem is tudott ellenállni a remeknek tűnő lehetőségnek, és regisztrált az oldalra. Hamarosan csöngött a telefonja, és egy ügyintéző ismertette vele a részleteket. Úgy tűnt, minden a legnagyobb rendben van: mindössze 250 dollárnyi regisztrációs díjat kellett befizetnie, és máris indulhatott a tőzsdei kereskedés. A pénzt be is fizette a férfi, ám ezzel még nem volt vége a kiadásoknak. 

Befektetés helyett üres bankszámla

A bűnözők fokozatosan hálózták be áldozatukat: telepíttettek vele egy Trader nevű programot, majd időről időre különféle jogcímeken – például értékbiztosítás vagy valutaadó befizetése – összesen több millió forintot csaltak ki tőle. Amikor visszakozni akart,

megfenyegették: törlik tőzsdeszámláját, aminek következtében minden hozamát elveszíti.

Szép lassan azonban világossá vált a férfi számára, hogy bűnözők csapdájába került. Letiltotta bankszámláját, és feljelentést tett a rendőrségen – 17,5 millió forintos kárt jelölt meg.

Japánban hasonló módszerrel, befektetések ígéretével lopták el egy cégvezető pénzét
Japánban hasonló módszerrel, befektetések ígéretével lopták el egy cégvezető pénzétMichael H / Getty Images Hungary

Japánban egy cégvezetőtől csaltak ki pénzt

Hasonló módon vert át egy kínai állampolgár egy 71 éves japán cégvezetőt a Japánban valaha elkövetett legnagyobb összegű internetes csalásban – számolt be a MTI. A magát közösségi oldalakon hamis profillal, gazdasági elemzőként föltűntető, 34 éves Wen Zhuolin összesen mintegy 2 milliárd forintnak megfelelő összegű japán jent csalt ki áldozatától. Különféle befektetések ürügyén 47 alkalommal vette rá a cégvezetőnőt a bűnöző arra, hogy milliós nagyságrendben utaljon át összegeket, miközben egy alkalmazás segítségével a nyereségtermelés látszatát keltette.

Megjelent az új Dívány-könyv!

A Dívány magazin új kötetével egy igazi 20. századi kalandozásra hívunk. Tarts velünk és ismerd meg a múlt századi Magyarországot 42 emberi történeten keresztül!

Tekintsd meg az ajánlatunkat, kattints ide!

hirdetés

 

Oszd meg másokkal is!
Ezt olvastad már?
Érdekességek